سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

خوش خدمتی یک قاتل!

چکیده :آقای جلال الدین افغانی فارسی شده؛ تا کجا باید ادای دین کنی و این خوش خدمتی ها را ادامه دهید. پرونده سازی برای پاکان و آزادگان و انقلابیون، پرونده سیاه شما در اطلاع از ربایش امام موسی صدر و حکم به قتل وی دادن و تهمت به محصورین مظلوم (مهندس میرحسین موسوی و مهدی کروبی) و سایر مبارزین را پاک نخواهد کرد....


علیرضا کفایی:

جلال‌الدین فارسی مجدداً سخنان قبلی خود علیه امام موسی صدر و میرحسین موسوی و مهدی کروبی را تکرار کرد و ظاهراً خوش خدمتی‌های وی برای تبرئه‌اش از پرونده قتل و ارتباطش با معمر قذافی و آگاهی از ربودن امام موسی صدر همچنان ادامه دارد.

جلال الدین فارسی با دوتفنگ یکی کالیبر۱۲ پنج تیرپران و یکی کلت، هر دو بدون پروانه مجاز برای شکاررفته بود که با پنج تیر پران اقدام به قتل کرد. وی در آخرین جلسه دادگاه اظهار داشت: «مقتول را مهدور الدم می دانستم، خدا شاهد است اگر رسول اکرم هم بود، این را می گفت»

آنچه امروز تکرار می کند ادای دینی است از سوی وی نسبت به تبرئه اش در قتل محمدرضا رضاخانی که شکاربانی در طالقان بود.

جلال الدین فارسی گفته است: آقای موسی صدر قبل از پیروزی انقلاب که من در لبنان حضور داشتم و انقلابیون دور من بودند نه دور او، با شاه رابطه خوبی داشت، ایشان می‌گفت که ما باید با مسیحیان متحد شویم و یک آخوند به کلیسا برود و یک کشیش نیز در مسجد پیش‌نماز شود. وقتی چنین حرفی را زد باید علیه او قیام می‌شد.

فارسی می افزاید: ایشان باید به خاطر این حرف کشته می‌شد اما ما دیدیم که ارزشی ندارد هرچند قذافی او را کشت. قذافی به نهضت‌های انقلابی و ضد استعماری کمک می‌کرد اما هر چه امام موسی صدر اقدام می‌کرد به او کمک نکرد وقتی او را دعوت کردند او به آنجا رفت، من آنجا مراوده و از همه جزئیات اطلاع داشتم و درنهایت او را کشتند.

و در مورد مهندس میرحسین موسوی و حجت الاسلام و المسلمین کروبی می گوید: میرحسین موسوی از ابتدا هم با امام نبود. زمانی که حزب جمهوری اسلامی تأسیس شد، میرحسین موسوی هم وارد حزب شد. حقیقت این است ما نمی‌دانستیم که چرا فردی مانند موسوی به حزب آمد و حتی چندین سال بعد متوجه شدم که موسوی با آقا خویشاوند است. موسوی پیرو پیمان بود و پیمان نیز مرد منحرفی بود و در نظر امام (ره) و مجتهدین یک‌شبه کمونیست و مارکسیست تلقی می‌شد. نهضت آزادی‌ها دارای سابقه ضد سلطه‌طلبی بودند و در دوران شاه این روحیه خود را نشان دادند اما موسوی دقیقاً در جهت سلطه‌طلبی گام برداشت و مورد تشویق آمریکا و انگلیس قرار گرفت؛ به نظر من این آقایان بسیار پست‌تر از جبهه ملی‌ها هستند. موسوی و کروبی تصور کردند می‌توانند جلوی ولایت‌فقیه بایستند درصورتی‌که نمی‌دانند ولی‌فقیه باوجود تمام دشمنی‌ها توانسته است ملت ایران را از پستی‌وبلندی‌ها عبور دهد. می‌خواست با این کار بگوید من موافق قطعنامه نبودم و از خودش در افکار عمومی قهرمان بسازد.

جلال‌الدین فارسی نخستین نامزد حزب جمهوری اسلامی در اولین انتخابات ریاست جمهوری در ایران بود که پس از مشخص‌شدن دارا بودن ملیت افغانی ناچار به کناره‌گیری شد. وی در سال (۱۳۷۱) در پی قتل یک شکاربان دادگاهی شد، در پی نزاع، محمدرضا رضاخانی را با اسلحه شکاری هدف قرار داد و به قتل رسانید. دادگاه این قتل را از نوع غیر عمد تشخیص داد. مهدی کروبی در پیام نوروزی خود به مناسب آغاز سال (۱۳۸۹) به این قتل اشاره می‌کند و او را «جلال الدین افغانی قاتل» می‌نامد.

از وی به عنوان یکی از حامیان معمر قذافی در ایران یاد می‌شود. گفته می‌شود که او از چگونگی و جزییات ربودن سید موسی صدر خبردار شد و افتخار می کند تنها ایرانی است که این‌ قدر محرم به حاکمیت لیبی هست. در تاریخ (۲ آبان۱۳۹۰) در صفحه ترحیم روزنامه اطلاعات بهمن رضاخانی (برادر مقتول) خطاب به جلال الدین فارسی مرگ قذافی را تسلیت گفت. متن این آگهی چنین بود: جناب استاد جلال‌الدین فارسی، فقدان دوست گرامی و محرم و مورد افتخارتان را به شما تسلیت میگویم.

صادق طباطبایی در پیگیری پرونده ربودن امام موسی صدر گفت: «رابطه شخصی برخی ایرانیان با قذافی وقتی خود آقای جلود، نخست‌وزیر اسبق لیبی در مورد امام موسی صدر می‌گوید بروید و این سؤال را از جلال‌الدین فارسی که نزدیک به قذافی است بپرسید…»

آقای جلال الدین افغانی فارسی شده؛ تا کجا باید ادای دین کنی و این خوش خدمتی ها را ادامه دهید. پرونده سازی برای پاکان و آزادگان و انقلابیون، پرونده سیاه شما در اطلاع از ربایش امام موسی صدر و حکم به قتل وی دادن و تهمت به محصورین مظلوم (مهندس میرحسین موسوی و مهدی کروبی) و سایر مبارزین را پاک نخواهد کرد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.