سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » بیش از ۲۴ کارگر در شرکت نیشکر هفت تپه بازداشت شدند/ آزادی زندانیان پس از چند ساعت...

بیش از ۲۴ کارگر در شرکت نیشکر هفت تپه بازداشت شدند/ آزادی زندانیان پس از چند ساعت

چکیده :بازداشت این کارگران چه ازسوی دادستانی صورت گرفته باشد، چه از جانب شورای تامین و فرمانداری صرفا در راستای برقراری نظم و انضباط در منطقه بوده و اگر اعتراض‌ها به خاطر مطالبات معیشتی باشد، حتما به زودی مشکل بازداشت‌ها مرتفع خواهد...


تعدادی از کارگران معترض در شرکت نیشکر هفت تپه بازداشت شدند. به گزارش بی بی دست کم ۲۴ کارگر در شرکت نیشکر هفت تپه توسط نیروی انتظامی بازداشت شدند.

کرامت پام، اسماعیل بخشی، رحیم بساک و رمضان علیپور، نمایندگان کارگران اعتصاب کننده که در روزهای اخیر بازجویی شده بودند، جزو بازداشت شدگان هستند.

کارگران هفت تپه ‘آزاد شدند’

چند دقیقه پیش خبرگزاری ایلنا از آزادی همه بازداشتی‌ها، با سپردن تعهد خبر داد. به گزارش ایلنا از محتوای تعهد اخذ شده اطلاعی در دست نیست.

در همین رابطه، سید راضی نوری در گفت و گو با ایلنا، با اشاره به اخبار منتشر شده درمورد بازداشت تعدادی از کارگران کارخانه نیشکر هفت تپه اعلام کرد: اخباری در رابطه با بازداشت این کارگران شنیدم و موضوع را از طریق مجموعه فرمانداری و دیگر مسئولان منطقه پیگیری کردم.

وی افزود: طبیعتا هر انسان عاقلی بازداشت کارگرانی را که به دنبال نان شب خود هستند، مردود می‌داند اما اگر کسی نظم محیط کار را برهم زده باشد یا با محوریت مسائل غیرمعیشتی دست به اغتشاش بزند، برخورد با آنها ناگزیر خواهد بود.

نماینده اصولگرای شوش در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: با این حال آنچه مسلم است نباید در دولت جمهوری اسلامی ایران کارگران به خاطر اعتراض به وضعیت معیشتی بازداشت شوند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس در پاسخ به پرسشی درباره علت بازداشت این کارگران گفت: بازداشت این کارگران چه ازسوی دادستانی صورت گرفته باشد، چه از جانب شورای تامین و فرمانداری صرفا در راستای برقراری نظم و انضباط در منطقه بوده و اگر اعتراض‌ها به خاطر مطالبات معیشتی باشد، حتما به زودی مشکل بازداشت‌ها مرتفع خواهد شد.

وی افزود: طبیعتا بازداشت کارگران اگر نظم و امنیت را برهم نزده باشند و صرفا به خاطر وضع نامساعد معیشتی اعتراض کرده باشند، جایی در نظام اسلامی ندارد.

نوری در پایان با تاکید بر پیگیری این موضوع، گفت: درصورتی که برخوردی نادرست صورت گرفته باشد و کارگران به خاطر اعتراض به وضع معیشتی شان بازداشت شده باشند، به مسئولان تذکرهای لازم را خواهیم داد.

 


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.