سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » ادامه تناقضات ضدمنافع ملی سخنگوی قوه قضائیه: سران فتنه با دستور شورای امنیت ملی با...

ادامه تناقضات ضدمنافع ملی سخنگوی قوه قضائیه: سران فتنه با دستور شورای امنیت ملی باید محصور باشند

چکیده :در حالی که همه کشور حتی تندروهای متصل به جریان اصول‌گرایی معتقدهستند حصر تبدیل به هزینه‌ا‌ی سنگین برای نظام شده است و اصول گرایان میانه رو تلاش می‌کنند تا فضا را به سمت آشتی ملی و گفت و گو پیش برند، مقامات قضایی تلاش می‌کنند تا آتش اختلافات را تند تر کنند. به نظر می رسد منافع مسوولان قضایی در آشوب و دعوا تامین می‌شود و اگر شایستگان و صاحبان اصلی نظام در عرصه حضور داشته باشند دیگر جایی برای این قبیل افراد باقی نمی‌ماند و برای همین باز نفت برروی آتیش...


کلمه – گروه خبر: محسنی اژه‌ای در نشست اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در مشهد چون همیشه ادعاهای خود در خصوص حصر را تکرار کرد و گفت: “سران فتنه با دستور شورای امنیت ملی باید محصور باشند و مسایلی که مربوط به امنیت ملی است باید شورا تصمیم بگیرد.”

مشخص نیست چرا و به چه علت محسنی اژه‌ای انقدر اصرار دارد این موضوع را تکرار کند در حالیکه همگان می‌دانند مساله محصورین باوجود آنکه در شورای امنیت در حال پیگری است اما تصمیم گیر فرد دیگریست.

از سوی دیگر محسنی اژه ای اصرار دارد تا این مساله را به شورای امنیت مربوط کند، اما تناقص گفته‌های او جایی آشکار می‌شود که مسوولان قضایی از رییس قوه قضاییه تا دادستان‌های وی و سخنگوی این دستگاه بارها در باره حصر اظهار نظر و حتی دخالت کرده‌اند.

آنان بارها محصورین را تهدید به اعدام کرده و از مجازات‌های سخت تر از حصر سخن گفته‌اند. قطعا نفوذ صادق لاریجانی در ادامه حصر بی‌تاثیر نیست و مسوولان قضایی بارها بی‌میلی خود از رفع حصر را علنا بیان کرده و گفته‌اند که به محض رفع حصر این دستگاه برای محاکمه محصورین اقدام خواهد کرد، و البته به این نکته توجه نکرده‌اند که تا کنون بر اساس چه قانون و تبصره‌ای میرحسین موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد بی‌محاکمه و دادگاه در حبس خانگی به سر می‌بردند که اساسا در قانون به عنوان یک مجازات ذکر نشده است.

در حالی که همه کشور حتی تندروهای متصل به جریان اصول‌گرایی معتقدهستند حصر تبدیل به هزینه‌ا‌ی سنگین برای نظام شده است و اصول گرایان میانه رو تلاش می‌کنند تا فضا را به سمت آشتی ملی و گفت و گو پیش برند، مقامات قضایی تلاش می‌کنند تا آتش اختلافات را تند تر کنند. به نظر می رسد منافع مسوولان قضایی در آشوب و دعوا تامین می‌شود و اگر شایستگان و صاحبان اصلی نظام در عرصه حضور داشته باشند دیگر جایی برای این قبیل افراد باقی نمی‌ماند و برای همین باز نفت برروی آتیش می‎ریزند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.