سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » سعیدی: حضور یک نماینده زن در بازدید از اوین لازم است/ رایزنی با قوه قضاییه آغاز شده ...

سعیدی: حضور یک نماینده زن در بازدید از اوین لازم است/ رایزنی با قوه قضاییه آغاز شده است

چکیده :نایب رییس فراکسیون حقوق شهروندی مجلس بر لزوم حضور حداقل یک نماینده زن در هیات بازدیدکنندگان مجلس از زندان اوین تاکید کرد و گفت: رایزنی برای جلب رضایت قوه قضاییه جهت حضور یکی از نمایندگان زن در هیات اعزامی به زندان اوین در حال انجام است و امیدواریم این دغدغه‌‌ها مورد پذیرش مقامات قضایی نیز قرار گیرد....


نایب رییس فراکسیون حقوق شهروندی مجلس بر لزوم حضور حداقل یک نماینده زن در هیات بازدیدکنندگان مجلس از زندان اوین تاکید کرد و گفت: رایزنی برای جلب رضایت قوه قضاییه جهت حضور یکی از نمایندگان زن در هیات اعزامی به زندان اوین در حال انجام است و امیدواریم این دغدغه‌‌ها مورد پذیرش مقامات قضایی نیز قرار گیرد.

فاطمه سعیدی در گفت‌وگو با ایلنا، با اشاره به موافقت قوه قضاییه نسبت به بازدید تعدادی از نمایندگان مجلس از زندان اوین و محل نگهداری بازداشت‌شدگان در اعتراض‌های اخیر اعلام کرد: از روز اول که بحث بازدید از نمایندگان از زندان اوین مطرح شد، تقریبا تمامی همکاران موافق بودند که حداقل یکی از اعضای فراکسیون زنان نیز باید در ترکیب هیات اعزامی به زندان اوین حضور داشته باشد.

وی افزود: بر این اساس پیشنهاداتی ارائه و در اختیارات مقامات قضایی قرار گرفت. همکاران ما در کمیسیون قضایی نیز این پیشنهاد را به مقامات قضایی ارائه کرده‌اند که امیدواریم با موافقت آنان روبرو شود.

نماینده اصلاح‌طلب مردم تهران در مجلس همچنین در پاسخ به علت طرح درخواست حضور یک نماینده زن در جمع بازدیدکنندگان از اوین، گفت: اولاً که ما معتقدیم تفاوتی میان نمایندگان زن و مرد نیست و این طبقه‌بندی زن و مرد به نظر تفکیک مناسبی نیست. مگر چه مساله‌ای در زندان اوین وجود دارد که یک نماینده به صرف زن بودن نباید از آن آگاه باشد؟!

او ادامه داد: نکته دوم نیز این است که به هر حال نمایندگان از بند زنان هم بازدید خواهند کرد و واقعیت این است که مشکلات و مسائلی وجود دارد که زنان ترجیح می‌دهند، آن مشکلات را به یک زن بگویند.

سعیدی در پایان خاطرنشان کرد: رایزنی برای جلب رضایت قوه قضاییه جهت حضور یکی از نمایندگان زن در هیات اعزامی به زندان اوین در حال انجام است و امیدواریم این دغدغه‌‌ها مورد پذیرش مقامات قضایی نیز قرار گیرد تا نمایندگان بتوانند وظیفه خود در قبال موکلان‌شان را به خوبی انجام دهند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.