سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » کشتی نفت‌کش سانچی در میان دود و آتش غرق شد...

کشتی نفت‌کش سانچی در میان دود و آتش غرق شد

چکیده :کشتی نفتکش سانچی در میان دود و آتش به طور کامل غرق شد. تصاویر و فیلم‌های ارسال شده از شانگهای حاکی از آن است که این نفت‌کش به صورت کامل غرق شده است. متاسفانه هیچ امیدی به نجات جان دریانوردان نداریم؛ چراکه در همان لحظات اولیه برخورد، کشتی دچار آتش‌سوزی شدید و انفجار شده است و شاهدان عینی تائید کرده‌اند که امکان زنده ماندن هیچ فردی در کشتی وجود نداشته است. همچنین امکان نجات کشتی وجود ندارد و حتی پیکرهای دریانوردان عزیزمان را نیز نمی‌توانیم از آن خارج...


کلمه – گروه خبر: کشتی نفت‌کش سانچی در میان دود و آتش به طور کامل غرق شد. تصاویر و فیلم‌های ارسال شده از شانگهای حاکی از آن است که این نفت‌کش به صورت کامل غرق شده است.

به گزارش کلمه، ویدئوهای ارسالی نشان می‌دهد که هیچ سطحی از کشتی روی آب باقی نمادنده و تنها دود و آتش از بازمانده سانچی قابل مشاهده است.

رئیس سازمان بنادر و دریانوردی هم در گفت‌وگو با فارس مرگ تمام پرسنل نفتکش سانچی را تائید کرد و گفت که دسترسی به پیکرها ممکن نیست. وی همچنین از غرق کامل بخش عمده‌ای از نفتکش خبر داد. رئیس سازمان بنادر و دریانوردی در این باره به خبرگزاری‌ها گفت: متاسفانه هیچ امیدی به نجات جان دریانوردان نداریم؛ چراکه در همان لحظات اولیه برخورد، کشتی دچار آتش‌سوزی شدید و انفجار شده است و شاهدان عینی تائید کرده‌اند که امکان زنده ماندن هیچ فردی در کشتی وجود نداشته است. همچنین امکان نجات کشتی وجود ندارد و حتی پیکرهای دریانوردان عزیزمان را نیز نمی‌توانیم از آن خارج کنیم.

علی ربیعی رییس کمیته‌ی پیگیری نفت‌کش سانچی نیز در این باره گفت: از روز اول چینی‌ها اعلام کردند که همه خدمه نفت‌کش جان باخته‌اند. کارشناسان هم همین نظر را می‌دادند اما ما به خاطر کمترین امید هم همه تلاشهایمان را انجام دادیم. عملیات را هدایت کردیم که حداقل پیکر مطهر خدمه کشتی را بدست بیاوریم و به خاطر انتقال پیکرها حاضر شدیم تکاوران عملیات انجام دهند. ما تمام تلاشها و هرکاری که میتوانستیم انجام دادیم. بسیاری کارشناسان معتقد بودند عزایزان ما در ساعات اول جانشان را از دست داده اند.فعلا امیدی به پیداکردن پیکر دریانوردان وجود ندارد.

کشتی نفت‌کش سانچی هفته‌ی گذشته بر اثر برخود با یک کشتی باربری در سواحل شرقی چین دچار آتش‌سوزی شد. این نفت‌کش از جزیره خارک ایران به مقصد داسان در کره جنوبی در حرکت بود.

طی یک هفته گذشته، با تشکیل کمیته‌ای به ریاست علی ربیعی و با حضور وزرای نفت، رفاه و راه عملیات امداد و نجات شکل جدی تر به خود گرفت و علی ربیعی برای پیگیری مراحل امداد رسانی و نجات جان سرنشینان کشتی راهی چین شد.

به دلیل آتش گرفتن کشتی و حرارت بالا  امکان امداد رسانی به طور کامل وجود نداشته و روز جمعه امدادرسانان توانستند چند ساعت در کشتی حضور یافته و دو تن از کشته شدگان را از کشتی خارج کنند.

همچنین شب گذشته شناورهای تندروی ارتش راهی محل حادثه شدند تا بتوانند با کمک تیم امدادرسانی چین، ساکنین کشتی را نجات دهند. تا امروز امید بسیاری بر این بود که خدمه کشتی در موتور خانه کشتی جمع شده و امکان زنده خارج کردن آنان وجود داشته باشد. اما با انفجار امروز کشتی و غرق کامل آن حتی دیگر امکان خارج کردن اجساد دریانوردان سانچی وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری مهر فوت همه پرسنل سانچی تایید شده است.

گفته می‌شود که چینی‌ها به دلایل محیط زیستی و همچنین ایمنی امدادگران عملیات نجات را کند پیش بردند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.