سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » چهار نکته درباره سخنان امروز رهبری...

چهار نکته درباره سخنان امروز رهبری

چکیده : این اندازه از قدرتِ بی‌مهار و ثروتِ بی‌شمار را به هر کس بدهند نابینا و ناشنوا و افسارگسیخته می‌شود. آنچه باید در این خاک ِبلادیده درمان شود سرطانِ "قدرت مطلقه" است؛ چه سلطنت، چه...


محمد جواد اکبرین

۱. رهبری امروز پس از تقسیم معترضان اخیر، از «نبرد ملت-ضدملت» گفت؛ پیش از این هم تحلیل و تفسیرهایش با تقسیماتی شبیه «فتنه-بصیرت» یا «انقلابی-دیپلمات» همراه بود؛ هرچند خودش ۶ماه پیش(۲۲خرداد) در نقد دولت روحانی گفته بود: برخی با تفسیرهای غلط دنبال تقسیم مردم و جامعه‌ی دوقطبی هستند!

۲. طبق معمول ستایش کرد از کسانی که «همانند سالهای گذشته در راهپیمایی نهم دی شرکت کردند اما هنگامی که قضایای اخیر بوجود آمد، ۴روز بعد یعنی در روز سیزدهم دی، آن حرکت عظیم را آفریدند». بین این دو تاریخ چه خبر بود؟ هیچ! چشمش را بر معترضانِ بین ۹ تا ۱۳دی بست مبادا «خس و خاشاک» ببیند.

۳. در مجموع علیه دولت روحانی موضع نگرفت چون به تصریح خودش «الان شرایطی است که دشمن لجوج تهدید می‌کند». اما بیشتر وقتش را به پاسخ دادن به دشمن یا به قول خودش «آمریکا و دولت خرپول (عربستان) و صهیونیست‌ها و منافقین» اختصاص داد. معترضان هم همان تعارفات همیشگی که مخالف اعتراض نیستیم بس‌شان بود.

۴. این سخنرانی هم نشان داد گوش‌هایی که باید بشنود سنگین‌تر از آن است که جز صدای ستایش را بشنود. در روزهای اخیر انتشار ویدئویی از نشست خبرگانِ انتخاب رهبری در سال۶۸، اگرچه گواهی بود در اثبات اینکه انتخاب رهبری از اول غیرقانونی بوده؛ اما هر کس جز او می‌آمد هم وضع همین بود. این اندازه از قدرتِ بی‌مهار و ثروتِ بی‌شمار را به هر کس بدهند نابینا و ناشنوا و افسارگسیخته می‌شود. آنچه باید در این خاک ِبلادیده درمان شود سرطانِ “قدرت مطلقه” است؛ چه سلطنت، چه ولایت


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.