سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » برادر عضو بازداشتی انجمن صنفی دانشگاه تهران: پدرام را با ضرب و شتم هنگام ناهار بازد...

برادر عضو بازداشتی انجمن صنفی دانشگاه تهران: پدرام را با ضرب و شتم هنگام ناهار بازداشت کردند/ در تظاهرات شرکت نکرده بود

چکیده : فردای بازداشت برادرم، مادر و پدرم به دانشگاه مراجعه می کنند و مسوولان دانشگاه قول پیگیری را می‌دهند که تا امروز بی‌نتیجه بوده است. البته طی مراجعه‌ای که به اوین داشته ایم هم پاسخی به ما ندادند و نمی دانیم که آیا اصلا در اوین نگهداری می‌شود یا...


برادر پدرام پذیره، نائب دبیر انجمن صنفی دانشگاه تهران که روز یکشنبه هفته گذشته بازداشت شده بود درباره جزییات بازداشت برادرش به جامعه نو گفت: آن گونه که دوستان برادرم می گویند، پدرام بار اول روز شنبه بازداشت می‌شود؛ اما با پیگیری‌های دانشگاه چند ساعت بعد آزاد می شود. روز بعد وقتی با دوستش برای ناهار نزدیکی‌های تئاتر شهر بوده، توسط دو موتورسوار دوباره دستگیر می‌شود. گویا در هنگام بازداشت مورد ضرب وشتم هم قرار گرفته است.در حالیکه نه در تظاهرات شرکت داشته و نه هیچ نقشی در آن داشته است.

او درباره پیگیری‌های خانواده درباره وضعیت این دانشجوی دانشگاه تهران افزود: فردای بازداشت برادرم، مادر و پدرم به دانشگاه مراجعه می کنند و مسوولان دانشگاه قول پیگیری را می‌دهند که تا امروز بی‌نتیجه بوده است. البته طی مراجعه‌ای که به اوین داشته ایم هم پاسخی به ما ندادند و نمی دانیم که آیا اصلا در اوین نگهداری می‌شود یا نه.

پیمان پذیره ادامه داد: پدرام، نایب رییس انجمن صنفی دانشگاه تهران است که کاملا یک نهاد قانونی محسوب می شود و فعالیت‌هایشان صرفا در داخل فضای دانشگاه و مسایل مرتبط با آن، مثل پولی شدن دانشگاه بوده. به گفته خود مسئولین آن ها را نه بخاطر حضور در تظاهرات که صرفا به واسطه پیشگیری دستگیر کردند که گویا جرم جدیدی در تاریخ قضایی ایران محسوب می‌شود. پدرام تا حالا سه بار با خانه تماس داشته و از وضعیتش ابراز رضایت کرده است. در آخرین تماسی که دیروز داشت گفت که روند بازجویی در حال اتمام است و احتمالا به زودی آزاد می‌شوم.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.