سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » عباس عبدی: دستگاه قضایی اصلا نباید وارد موضوع حصر می‌شد...

عباس عبدی: دستگاه قضایی اصلا نباید وارد موضوع حصر می‌شد

چکیده :عباس عبدی در ارتباط با مواضع اخیر محمود احمدی نژاد و بحث حکمیت مطرح شده توسط امامی کاشانی  و ارتباط آن در موضوع حصر یا رفع محدودیت های مربوط به رئیس دولت اصلاحات توضیح داد: قضیه حصر به طور کلی موضوعش متفاوت است. اتفاقا یکی از موضوعاتی که در قضیه حصر رخ داد، این است...


عباس عبدی در ارتباط با مواضع اخیر محمود احمدی نژاد و بحث حکمیت مطرح شده توسط امامی کاشانی  و ارتباط آن در موضوع حصر یا رفع محدودیت های مربوط به رئیس دولت اصلاحات توضیح داد: قضیه حصر به طور کلی موضوعش متفاوت است. اتفاقا یکی از موضوعاتی که در قضیه حصر رخ داد، این است که دستگاه قضایی خودش را طرف ماجرا کرد. اصلا دستگاه قضایی برای چه باید طرف این ماجرا قرار گیرد؟ حصر بر حسب برداشتی که داشتند یک موضوع امنیت ملی بوده است. درک شورای عالی امنیت ملی در چارچوب وظایفش از ماجرای حصر آن بود که این طور اقدام شود، پس دستگاه قضایی اصلا نباید وارد این موضوع می‌شد، من نمی‌دانم از کجا وارد این قضیه شد. نه اینکه حصر می‌تواند به طور کل بدون حضور دستگاه قضایی باشد اما حضور مستقیم، کار دستگاه قضایی نیست بنابراین موضوع حصر هیچ تشابهی به مسائل آقای احمدی نژاد ندارد.

وی در گفت و گو با خبر آنلاین تاکید کرد: آقای احمدی نژاد و یا دوستانشان درست یا نادرست اتهامی دارند، باید بروند و پاسخ دهند. حالا می‌تواند دفاع کند یا نمی‌‎تواند دفاع کند، مسئله خودش است. اما حصر، مسئله سه نفر یعنی آقایان کروبی و موسوی و خانم رهنورد نیست، حصر مجموعه مسائل سیاسی است که باید آن مجموعه مسائل حل شود، وگرنه با آقای احمدی نژاد کسی مسئله‌ای به این معنا ندارد. او نیز در این زمینه ادعایی مطرح نکرده است. آقای محمودی احمدی نژاد اتهامی دارد و باید برود آن را جواب دهد. اگر هم از آن اتهام تبرئه شد می رود زندگی‌اش را می کند. مشکل اصلی این است که دادگاه باید در این زمینه بی طرفانه و قانونی با آن افراد رفتار کند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.