سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » آزادی فرهاد سلمانپور ظهیر با قرار وثیقه/ صدور حکم هفت سال حبس برای این فعال مدنی...

آزادی فرهاد سلمانپور ظهیر با قرار وثیقه/ صدور حکم هفت سال حبس برای این فعال مدنی

چکیده :فرهاد سلمانپور ظهیر، فعال مدنی، پس از نزدیک به سه ماه بازداشت طی روزهای اخیر از زندان اوین آزاد شد. شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب در هفته‌های گذشته پس از برگزاری دادگاه برای این فعال مدنی حکم هفت سال حبس تعزیری صادر کرده است....


فرهاد سلمانپور ظهیر، فعال مدنی، پس از نزدیک به سه ماه بازداشت طی روزهای اخیر از زندان اوین آزاد شد. شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب در هفته‌های گذشته پس از برگزاری دادگاه برای این فعال مدنی حکم هفت سال حبس تعزیری صادر کرده است.

یک منبع مطلع روز چهارشنبه ۲۲ آذرماه به پایگاه حقوق بشر در ایران گفت: «فرهاد سلمانپور ظهیر که در ۲۷ شهریورماه بازداشت شده بود، در روزهای گذشته با قرار وثیقه از زندان اوین آزاد شده است.»

این منبع افزود: «این فعال مدنی طی این مدت در بند ۲۴۱ (وابسته به حفاظت قوه قضاییه) تحت بازجویی و شکنجه قرار گرفته و دچار مشکلات ریوی و آسیب های جدی در ناحیه استخوان و مفاصل شده است.»

از سویی دیگر قاضی احمدزاده، رییس شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب، نیز برای یکی پرونده‌های فرهاد سلمانپور ظهیر حکم هفت سال حبس صادر کرده است.

وی در این خصوص گفت: «در هفته های گذشته یکی از پرونده‌های فرهاد سلمانپور ظهیر در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب بررسی شده و قاضی احمدزاده برای او به اتهامات ‘اقدام علیه امنیت ملی، داخلی و خارجی جمهوری اسلامی’، ‘اجتماعی و تبانی’ و ‘فعالیت تبلیغی علیه نظام’ جمعاً حکم هفت سال حبس تعزیری صادر کرده است.»

او تأکید کرد که این پرونده مربوط به بازداشت فرهاد سلمانپور ظهیر از سوی نیروهای وزارت اطلاعات در اسفند ۹۵ بوده است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.