سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » قاسمی: پرونده نازنین زاغری به دلایل مسائل انسان‌ دوستانه پیگیری می‌شود...

قاسمی: پرونده نازنین زاغری به دلایل مسائل انسان‌ دوستانه پیگیری می‌شود

چکیده :خانم زاغری دو تابعیتی هستند ولی از نظر ما ایشان ایرانی هستند و از نظر سیستم قضایی ما ایشان محکوم شده‌اند و دوران محکومیت خود را طی...


بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران با اشاره به سفر اخیر بوریس جانسون، وزیر امور خارجه بریتانیا و گفتگو درباره وضعیت پرونده نازنین زاغری رتکلیف گفت: خانم زاغری دو تابعیتی هستند ولی از نظر ما ایشان ایرانی هستند و از نظر سیستم قضایی ما ایشان محکوم شده‌اند و دوران محکومیت خود را طی می‌کنند.

به گزارش ایسنا وی افزود: وزیر امور خارجه نیز در جریان این گفت‌وگوها اعلام کرد که با توجه به مسائل انسان‌دوستانه موضوع این خانم را با مقامات ایرانی مطرح می‌کنند ولی این یک موضوع قضایی است.

نازنین زاغری همراه با کودک خردسالش، فروردین سال ۹۵ به ایران سفر کرد اما هنگام خروج از ایران دستگیر شد. او در دادگاه به پنج سال زندان محکوم شد و در حال حاضر دوران محکومیتش را سپری می کند.

ماه گذشته نازنین زاغری با اتهامات جدید مواجه شد. به گفته‌ی همسر این زندانی سیاسی در حالیکه زاغری دوران محکومیت پنج ساله خود را سپری می‌کند، در دادسرای اوین مجددا به اتهام براندازی نرم، دریافت پول از بی بی سی و رویترز متهم شده است.

ریچارد راتکلیف، همسر نازنین زاغری روز دوشنبه هفده مهر با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد «نازنین زاغری راتکلیف» در دادسرای اوین به براندازی نرم، دریافت پول از بی بی سی و رویترز متهم شده است. زاغری تمامی اتهامات را رد کرده است.

 


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.