سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » مشاور ارشد میرحسین: هسته سخت اقتدارگرایان هم فهمیده که ادامه حصر هیچ اثر مثبتی برا...

مشاور ارشد میرحسین: هسته سخت اقتدارگرایان هم فهمیده که ادامه حصر هیچ اثر مثبتی برایشان ندارد

چکیده : اردشیر امیرارجمند، مشاور ارشد میرحسین موسوی با تاکید بر اینکه تنها تغییر در وضعیت میرحسین و رهنورد، اضافه شدن یک ملاقات در هفته با فرزندانشان است، فشارهای اجتماعی و مطالبه رفع حصر از سوی جامعه و مردم را موثر می‌داند و معتقد است که اقتدارگرایان هم امروز به این نتیجه رسیده‌اند که ادامه حصر هیچ اثر مثبتی برایشان ندارد....


کلمه – گروه خبر: اردشیر امیرارجمند، مشاور ارشد میرحسین موسوی با تاکید بر اینکه تنها تغییر در وضعیت میرحسین و رهنورد، اضافه شدن یک ملاقات در هفته با فرزندانشان است، فشارهای اجتماعی و مطالبه رفع حصر از سوی جامعه و مردم را موثر می‌داند و معتقد است که اقتدارگرایان هم امروز به این نتیجه رسیده‌اند که ادامه حصر هیچ اثر مثبتی برایشان ندارد.

علی مطهری در دانشگاه علامه طباطبایی، از نرمش مقامات کشور در قبال موضوع حصر رهبران اعتراضات سال ۸۸ به نتایج انتخابات ریاست جمهوری خبر داده است، اردشیر امیرارجمند، مشاور ارشد میرحسین موسوی، درباره نشانه‌های نرمش مقامات کشور در قبال حصر، می‌گوید: تحول اساسی‌ای صورت نگرفته الا اینکه خواهر و برادر آقای موسوی مدت طولانی‌ای بود که با ایشان ملاقات نکرده بودند که توانستند یک بار آقای موسوی را ببینند. و نوبت ملاقات دختر خانم‌ها هم یک بار اضافه شده در هفته. وگرنه نشانه دیگری از نرمش به چشم نمی خورد و امیدواریم که آنچه آقای مطهری می فرمایند صورت بگیرد و به زودی شاهد تحول اساسی باشیم.

به گزارش کلمه، در چند ماه اخیر و به دنبال اعتصاب غذای مهدی کروبی، شرایط شیخ محصور تا حدودی تغییر کرده و چند چهره سیاسی کشور توانسته‌اند با او ملاقات کنند. البته ملاقات کنندگان توسط نهادهای امنیتی و قضایی انتخاب شده‌اند. همچنین اعضای خانواده او امکان ملاقات با وی را در زمان‌های که خود بخواهند پیدا کرده‌اند. اما هنوز تغییر چندانی در وضعیت میرحسین موسوی و زهرا رهنورد رخ نداده است و کسی از اهالی سیاست با آنان ملاقات نکرده است.

وی درباره این سخن علی مطهری که خود مقامات به این نتیجه رسیده‌اند که باید حصر تمام شود، تاکید می‌کند: این مسئله‌ای است که خیلی وقت بوده به آن رسیده‌اند؛ یعنی بی‌فایده بودن حصر. حتی از جهت منافع هسته سخت قدرت اقتدارگرایان در ایران هم حصر بی‌معناست و هیچ اثر مثبتی برایشان ندارد.

امیرارجمند در ادامه با تاکید بر اینکه باید شجاعت داشته باشند و هر چه زودتر به حصر پایان دهند، تصریح می‌کند: در یک مقطع است که فشار واقعیت آنقدر زیاد می‌شود که همه مجبور می‌شوند که آن را بپذیرند و راه چاره دیگری برایشان نمی‌ماند.

علی مطهری در همایش بزرگداشت روز دانشجو در دانشکده مدیریت دانشگاه علامه طباطبایی گفته بود: مساله مهم این است که در حال حاضر نرمشی در مقامات کشور در موضوع حصر پیدا شده، تصمیم بر این است که ان‌شاءالله این موضوع را حل کنند. به نظر می‌رسد اراده بر این است که این موضوع حل شود.

حالا امیرارجمند سخنگوی شورای هماهنگی راه سبز امید در گفت‌وگو با رادیو فردا، درباره نرمش مقامات کشور که مورد اشاره علی مطهری بوده می‌گوید: نرمش را باید کسانی قضاوت بکنند که اطلاع دقیقی از تحول فکری مقامات ارشد نظام دارند.

او معتقد است که مطهری تا به حال درباره حصر با صداقت با مردم رفتار کرده است و خاطرنشان می‌کند: آقای مطهری می گویند که نشانه هایی از این موضوع را دارند. تا به حال آقای مطهری همیشه با صداقت در این باره صحبت کرده‌اند و قطعا باید به گفته ایشان اعتماد کرد ولی نشانه‌های عینی مشاهده نشده و ما امیدواریم هر چه سریع‌تر و قاطع‌تر نشانه‌های عینی هم نمودار شود.

علی مطهری، نماینده مردم تهران در مجلس در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان درباره حصر میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی و عدم برگزاری دادگاه برای احمدی‌نژاد یادآور شده بود: درباره حصر بارها سخن گفته شده و شاید کسی به اندازه من در این باره سخن نگفته است. ما چیزی به نام حصر خانگی نداریم و خلاف قانون اساسی است و اگر هم در گذشته رخ داده آن هم تخلف است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.