سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » پیگیری موضوع آزادی نازنین زاغری در سفر وزیر خارجه انگلیس به تهران...

پیگیری موضوع آزادی نازنین زاغری در سفر وزیر خارجه انگلیس به تهران

چکیده :عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اشاره به اولین سفر بوریس جانسون به تهران اعلام کرد که در این سفر موضوع آزادی نازنین زاغری شهروند دوتابعیتی که به اتهام جاسوسی در زندان بسر می‌برد، پیگیری خواهد...


عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اشاره به اولین سفر بوریس جانسون به تهران اعلام کرد که در این سفر موضوع آزادی نازنین زاغری شهروند دوتابعیتی که به اتهام جاسوسی در زندان بسر می‌برد، پیگیری خواهد شد.

به گزارش ایلنا، علیرضا رحیمی در یادداشتی در مورد سفر وزیر خارجه انگلیس به تهران در کانال تلگرامی خود نوشت: بوریس جانسون وزیرخارجه انگلیس فردا در تهران با دکتر ظریف دیدار و گفتگو میکند.

این اولین سفر جانسون به تهران است.

موضوعاتی چون وضعیت برجام و موضع لندن در ۱+۵، مناسبات دوجانبه و امور کنسولی، وضعیت سوریه و یمن، اقدام اخیر ترامپ در اعلام بیت المقدس بعنوان پایتخت رژیم اشغالگر از جمله مسائلی هستند که ممکن است مورد مذاکرات طرفین قرارگیرد.

موضوع آزادی نازنین زاغری شهروند دوتابعیتی که به اتهام جاسوسی در زندان بسر می‌برد برای وزیر خارجه انگلیس جزو مسائلی است که وی به همسر بریتانیایی زاغری و نیز نمایندگان در وست مینستر وعده پیگیری داده است.

ماه گذشته همسر زاغری در دیداری که با جانسون در لندن داشته علاوه بر تقاضای پیگیری وضعیت همسرش، خواستار شد تا به همراه وزیر خارجه به ایران سفر کند.

نازنین زاغری که برای ملاقات با خانواده‌اش به ایران آمده بود در فروردین ماه سال ۹۵ توسط اطلاعات سپاه بازداشت و نخست در کرمان و سپس در بند دو الف سپاه زندانی شد، و سپس به بند سیاسی زنان اوین منتقل شد. او طی این مدت از دختر خردسالش دور بوده و حتی دختر دو ساله او برای مدتی ممنوع الخروج بود.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.