سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » جلوگیری از درمان شیخ عیسی قاسم در حصر خانگی...

جلوگیری از درمان شیخ عیسی قاسم در حصر خانگی

چکیده :شیخ قاسم در سال ۲۰۱۱ از تظاهرات برای حقوق مدنی و سیاسی بیشتر در بحرین حمایت کرد. حکومت بحرین با کمک عربستان اعتراضات مخالفان را سرکوب...


دولت بحرین جلوگیری از درمان شیخ عیسی قاسم، روحانی سرشناس شیعه این کشور را رد کرده است.

به گزارش بی‌بی‌سی، وضعیت جسمانی شیخ عیسی قاسم وخیم گزارش شده و طبق گزارش‌ها، خانواده او تحت درمان بودن او در بیمارستان‌های دولتی را رد کرده‌اند. وزارت بهداشت بحرین در بیانیه‌ای گفته است دو تیم پزشکی به شهر دراز در حومه منامه، پایتخت این کشور اعزام کرده است.

شیخ عیسی قاسم، که معروف ترین روحانی شیعه در بحرین است، عملا در حصر خانگی است.

وزارت بهداشت بحرین گفته است خانواده شیخ عیسی قاسم از دریافت کمک‌های پزشکی امتناع کرده و گفته است این وزارتخانه به هر بیمار یا خانواده‌ای که نیاز به کمک داشته باشد، خدمات بهداشتی ارائه می‌کند.

خبرگزاری فرانسه به نقل از اعضای خانواده این روحانی می‌گوید که این نگرانی وجود دارد که در صورت ترک خانه، مقام‌های بحرینی شیخ قاسم را بازداشت و از کشور اخراج کنند.

اطلاعات چندانی در مورد وضعیت سلامت این روحانی شیعه وجود ندارد اما گروه موسسه حقوق و دموکراسی بحرین که در لندن مستقر است گفته شیخ قاسم از فشار خون بالا، دیابت و بیماری قلبی رنج می‌برد.

شیخ قاسم در سال ۲۰۱۱ از تظاهرات برای حقوق مدنی و سیاسی بیشتر در بحرین حمایت کرد. حکومت بحرین با کمک عربستان اعتراضات مخالفان را سرکوب کرد.

دادگاه در سال ۲۰۱۶ از او سلب تابعیت کرد و او از آن موقع در حصر خانگی بوده است. قدرت در بحرین در اختیار اقلیت سنی است و اکثریت شیعه مذهب این کشور از تبعیض شکایت می‌کنند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.