سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » محاکمه غیابی، «خاوری» فردا برگزار می‌شود...

محاکمه غیابی، «خاوری» فردا برگزار می‌شود

چکیده :قرار است «محمودرضا خاوری» مدیرعامل وقت بانک ملی و یکی از متهمان اصلی پرونده موسوم به فساد بزرگ بانکی، فردا - ۳۰ آبان ماه- سال جاری در دادگاه انقلاب اسلامی به صورت غیابی محاکمه...


قرار است «محمودرضا خاوری» مدیرعامل وقت بانک ملی و یکی از متهمان اصلی پرونده موسوم به فساد بزرگ بانکی، فردا – ۳۰ آبان ماه- سال جاری در دادگاه انقلاب اسلامی به صورت غیابی محاکمه شود.

 

 

وی که از متهمان اصلی «اختلاس سه هزار میلیارد تومانی» است٬ سال ۹۰ از ایران خارج شد و از آن زمان تاکنون در کانادا به سر می‌برد.

به‌دنبال ناکامی تلاش‌ها برای بازگرداندن محمود رضا خاوری به ایران در طول پنج سال گذشته٬ قوه قضائیه تصمیم بر محاکمه غیابی وی گرفته است.

غلامعلی ریاحی٬ وکیل مدافع مه آفرید امیرخسروی در پرونده سه هزار میلیاردی، به ایسنا گفته که دادگاه پرونده‌های متعددی در ایران به صورت غیابی برگزار می‌شود٬ «اما تاکنون رسیدگی غیابی به پرونده مهمی همچون پرونده خاوری را نداشته‌ایم».

آن‌طور که خبرگزاری ایسنا به نقل از برخی کارشناسان حقوقی نوشته است٬ محاکمه غیابی محمود رضا خاوری در ایران، «جنبه نمادین» دارد و حتی در صورت محکومیتش، از آن جا که او در ایران نیست و شاید اموال چندانی هم در ایران نداشته باشد، برگزاری دادگاه و صدور چنین حکمی فاقد ضمانت اجراست.

 


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.