سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » جهانبخش خانجانی: نماز جمعه در دست یک جریان فکری خاص است...

جهانبخش خانجانی: نماز جمعه در دست یک جریان فکری خاص است

چکیده : به هر میزان که بتوانیم دایره‌ خودی‌ها را افزایش دهیم و از اندیشمندان، خطیبان و افرادی که در جریانات مختلف سیاسی هستند، استفاده کنیم، نقطه امید و پیروزی ماست و همچنین اعتماد عمومی نیز افزایش پیدا خواهد...


 

جهانبخش خانجانی، در پاسخ به این سؤال که چرا مدتی نجفی شهردار تهران در رسانه ملی ممنوع‌التصویر بود و رسانه ملی از او تصاویری را پخش نمی‌کرد، عنوان کرد: به هیچ وجه منطقی برای این کار وجود ندارد، البته همان روزی که این مباحث مطرح شد، صدا وسیما از آقای نجفی تصاویری را پخش کرد.

وی در خصوص حضور افرادی مانند ناطق‌نوری و سیدحسن خمینی در تریبون نماز جمعه بیان کرد: هنگامی که حکومت از دیدگاه دوستان و همراهان خود بهره‌مند شود، برای جامعه قابل قبول و منطقی خواهد بود.

خانجانی ادامه داد: به هر میزان که بتوانیم دایره‌ خودی‌ها را افزایش دهیم و از اندیشمندان، خطیبان و افرادی که در جریانات مختلف سیاسی هستند، استفاده کنیم، نقطه امید و پیروزی ماست و همچنین اعتماد عمومی نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

این عضو حزب کارگزاران افزود: اگر ما این دایره را محدود کنیم و کشور مختص یک جریان فکری شود به مرور جامعه اعتماد عمومی‌اش را از دست می‌دهد.

وی تاکید کرد: اعتماد عمومی یک سرمایه بزرگ برای حکومت است و به یاد داشته باشیم اگر از دست برود دیگر به آسانی به‌ دست نخواهد آمد. وضعیت فعلی نمازهای جمعه به گونه‌ای است که بیشتر توسط یک جریان و گروه سیاسی خاص هدایت‌گری می‌شود که آسیب بزرگی به جایگاه و منزلت آن می‌زند در حالی که نباید حکومت خودش را از افراد برجسته محروم کند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.