سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » وقوع زلزله در ایران و عراق؛ کانون زلزله عراق است...

وقوع زلزله در ایران و عراق؛ کانون زلزله عراق است

چکیده :کلمه – گروه خبر:  خبرها حاکی از وقوع زلزله در همدان، اراک، زنجان، اهواز، ایلام، سنندج، کرمانشاه، تبریز، ارومیه، اردبیل، تهران و چند شهر است. برخی خبرها همچنین از وقوع زلزله در استان‌های مرکزی، آذربایجان‌شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، بوشهر و خوزستان حکایت دارد. زلزله شدید در ایلام ‌مردم را سراسیمه به خیابان‌ها کشاند. در پی...


کلمه – گروه خبر:  خبرها حاکی از وقوع زلزله در همدان، اراک، زنجان، اهواز، ایلام، سنندج، کرمانشاه، تبریز، ارومیه، اردبیل، تهران و چند شهر است. برخی خبرها همچنین از وقوع زلزله در استان‌های مرکزی، آذربایجان‌شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، بوشهر و خوزستان حکایت دارد.

زلزله شدید در ایلام ‌مردم را سراسیمه به خیابان‌ها کشاند. در پی وقوع زمین لرزه بسیار شدید در قصرشیرین برق این شهرستان مرزی قطع شد و مردم در خیابان‌ها سرگردان هستند. زلزله در همدان دانشجویان دانشگاه بوعلی سینا را به محوطه کشانده است. مردم تبریز نیز به دنبال وقع زلزله به خیابان‌ها آمدند.

مرکز لرزه‌نگاری اروپایی-مدیترانه‌ای قدرت زلزله را ۷.۶ ریشتر برآورد کرده و نوشته است مرکز زمین‌لرزه ۲۲ کیلومتری شمال شرق سرپل ذهاب بوده است.

همچنین اخبار  حاکی از وقوع زلزله شدید در کرکوک در شمال عراق است.  بغداد، موصل، کربلا، فلوجه، الرمادی و بسیاری دیگر از شهرهای عراق نیز لرزیدند و مردم در کرکوک و برخی مناطق بغداد وحشت زده به خیابان ها ریختند

زمین لرزه به نسبت شدید نجف اشرف و مناطق اطراف آن را لرزند.

این زمین لرزه که ساعت حدود ۹ و ۱۷ دقیقه به وقت محلی به وقوع پیوست، همه ان را برای مدتی حدود ۵ تا ۶ ثانیه به راحتی احساس کردند و باعث شد تا زوار از هتل ها و مسافرخانه ها به خیابان ها بروند.

این زمین لرزه در چند سال گذشته در این شهر بی سابقه بود.این زمین لرزه در کوفه هم احساس شد.

سازمان امداد و نجات هلال احمر اعلام کرده که زمین لرزه در خاک عراق اتفاق افتاده است اما به علت عمق کم (١٠ کیلومتری) و مدت زمان زیاد لرزش در نیمی از ایران نیز احساس شد.

 


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.