سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » رضا اردکانیان: وضعیت ذخایر آبی کشور وخیم است...

رضا اردکانیان: وضعیت ذخایر آبی کشور وخیم است

چکیده :وضعیت کشور ایران از نظر ذخایر آبی وخیم بوده و مانند یک مجروح...


وزیر نیرو با تاکید بر اینکه در کل کشور الگوی مناسبی برای مصرف آب وجود ندارد، گفت: وضعیت کشور ایران از نظر ذخایر آبی وخیم بوده و مانند یک مجروح است.

به گزارش ایلنا، رضا اردکانیان شامگاه امشب در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در خوزستان تصریح کرد: باید از دانش جدید برای تصفیه آب استفاده کنیم تا کسری آب جبران شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۲۰ میلیون هکتار از مزارع کشاورزی جهان با بهره‌گیری از آب فاضلاب کشت می‌شوند، افزود: تغییر الگوی کشت و آموزش کشاورزان از سوی وزارت‌ جهاد کشاورزی ضروری است. باید درباره مشکلات و بحران آب به مردم آگاهی داده شود تا آنان الگوی مصرف خود را به سمت و سوی بهینه‌سازی تغییر دهند.

وی به پروژه آب‌رسانی به پایانه‌مرزی چذابه در استان‌خوزستان اشاره کرد و اظهار داشت: با وجود محدودیت‌های مالی دولت اما این طرح در کمتر از ۲ ماه به بهره برداری رسید.

اردکانیان گفت: این پروژه با احداث ۲ ایستگاه پمپاژ به ظرفیت ۱۸۰و ۲۸۸ متر مکعب در ساعت، اجرای ۳۰ کیلومتر خط انتقال آب‌شرب و احداث ۵۰۰ متر مکعب مخزن ذخیره آب افتتاح شد.

وی با اشاره به اینکه تمام توان خود را برای آب‌رسانی به نقاط مختلف خوزستان بکار خواهیم گرفت، افزود: یکی دیگر از مصوبات مهم دولت برای خوزستان اجرای طرح احیاء اراضی ۵۵۰ هزار هکتاری است. با هماهنگی سازمان برنامه و بودجه کشور و استانداری خوزستان اجرای فاز دوم این طرح را پیگیری می‌کنیم.

وی گفت: اجرای کامل طرح رهبر انقلاب موسوم به طرح ۵۵۰ هزار هکتاری نیازمند ایجاد انسجام بین‌دستگاهی شامل وزارتخانه‌های نیرو، جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.