سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » دروغ‌هایی که پایانی ندارند؛ این‌بار: محصورین به اسب سواری می‌روند...

دروغ‌هایی که پایانی ندارند؛ این‌بار: محصورین به اسب سواری می‌روند

چکیده : حمیدرضا مقدم‌فر کارشناس همه‌ی امور که بیشترین برنامه‌های کارشناسی از حوزه‌ی سیاست داخلی تا خارجی و اقتصاد و غیره را در صدا و سیما دارد در گفت و گو با تسنیم درباره‌ی محصورین مدعی شد: اکنون این افراد در خانه خودشان هستند، در وضعیتی قرار دارند که می‌توانند به اسب‌دوانی و استخر بروند، سفر کنند و شهرهای مختلف بروند، به سرعین اردبیل بروند." ...


پس از ادعاهای خنده‌دار مبتنی بر اینکه محصورین می توانند به نانواری بروند و خود نان خرید کنند و دیگر ادعاهایی از این دست، این بار نوبت به اسب سواری آنان رسیده است.

حمیدرضا مقدم‌فر کارشناس همه‌ی امور که بیشترین برنامه‌های کارشناسی از حوزه‌ی سیاست داخلی تا خارجی و اقتصاد و غیره را در صدا و سیما دارد در گفت و گو با تسنیم درباره‌ی محصورین مدعی شد: “اکنون این افراد در خانه خودشان هستند، در وضعیتی قرار دارند که می‌توانند به اسب‌دوانی و استخر بروند، سفر کنند و شهرهای مختلف بروند، به سرعین اردبیل بروند. وقتی از آنها می‌پرسید که “آیا می‌خواهید این وضعیت آنها، تبدیل به زندان ابد یا اعدام شود؟” برایشان اصلاً اهمیتی ندارد اتفاقاً دوست دارند که این افراد اعدام شوند.”

اگر محصورین می توانند تا سرعین بروند پس چرا مهدی کروبی باید برای خروج نیروهای امنیتی از خانه اش اعتصاب غذا کند و جان خویش را بر سر حداقل مطالبه ی یک محصور بگذارد؟ و آیا با توجه به گزارشات پزشکی مکرر میرحسین موسوی و زهرا رهنور توان اسب سواری دارند که چنین ادعای مضحکی مطرح می‌شود؟

مقدم فر در این مصاحبه چون دیگر هم مسلکان سپاهی اش ادعاهای تکراری دیگری را نیز بیان کرده؛ ادعاهایی که به بیشتر آنان تا کنون پاسخ داده شده است.

او نیز چون سردار نجات مدعی شده که حصر نه برای تقلب در انتخابات که به دلیل راه پیمایی مردمی ۲۵ بهمن است. او همچنین در باره ی اصلاح طلبانی چون مصطفی تاجزاده نیز همان ادعاهای پیشین را تکرار کرده که این اصلاح طلبان هستند که می خواهند حصر ادامه یابد و با آن کاسبی کنند. اما مشخص نیست جریانی که انقدر مخالف اصلاحات است چرا نمی آید نقشه ی انان را خنثی کند و با رفع حصر توطئه ای را خنثی سازد.

او همچنین رفع حصر را امری خلاف عقل و درایت خوانده و مدعی شده: ” کدام نظام هوشمند و عاقلی در سراسر دنیا، با امنیت ملی خود ریسک، خطرپذیری و شوخی می‌کند، یعنی در شرایطی که حصر برای این افراد تنبهی نداشته و خودشان هم می‌گویند “اگر از حصر خارج شویم، همان رویه را دنبال می‌کنیم.”، نظام جمهوری اسلامی برای اینکه به طرفداران قلیل این افراد ثابت شود که قابل اطمینان نیستند و کشور را به آشوب می‌کشند، چنین ریسکی کند؟”

در حالیکه تمام عقلای نظام جمهوری اسلامی رفع حصر در شرایط کنونی را یک عمل عقلانی در حفظ انسجام وحدت ملی می دانند سرداری آن را ریسک برای نظام می خواند.

سرداران مشغول تکرار دروغ هستند، دروغ هایی نخ نما شده که حتی طرفدارانشان نیز نمی توانند به راحتی آن را باور کنند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.