سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » نامه دبیرکل نهضت آزادی به روزنامه جوان: برای رفع ابهامات، فایل صوتی مصاحبه یزدی را ...

نامه دبیرکل نهضت آزادی به روزنامه جوان: برای رفع ابهامات، فایل صوتی مصاحبه یزدی را ارائه کنید

چکیده :هفته گذشته روزنامه جوان مصاحبه‌ای از مرحوم ابراهیم یزدی منتشر کرد که تا به‌حال منتشر نشده بود، محتوای این مصاحبه به گفته دبیرکل جدید نهضت آزادی مورد شک است. توسلی در این نامه تاکید کرده است که اگر چنین مصاحبه‌ای انجام شده بوده، چرا تا به حال منتشر نشده و همچنین برای اثبات صحت این مصاحبه فایل صوتی یا تصویری آن را به وی ارائه کنند....


محمد توسلی، دبیرکل نهضت آزادی ایران در نامه‌ای به مدیرمسئول روزنامه جوان خواستار توضیحاتی پیرامون مصاحبه‌ای که سه‌شنبه هفته پیش از مرحوم ابراهیم یزدی منتشر کرده‌اند، شد.

به گزارش کلمه، هفته گذشته روزنامه جوان مصاحبه‌ای از مرحوم ابراهیم یزدی منتشر کرد که تا به‌حال منتشر نشده بود، محتوای این مصاحبه به گفته دبیرکل جدید نهضت آزادی مورد شک است. توسلی در این نامه تاکید کرده است که اگر چنین مصاحبه‌ای انجام شده بوده، چرا تا به حال منتشر نشده و همچنین برای اثبات صحت این مصاحبه فایل صوتی یا تصویری آن را به وی ارائه کنند.

متن نامه محمد توسلی را در ادامه بخوانید:

بسمه تعالی

مدیر مسئول محترم روزنامه جوان

با سلام و احترام، بطوریکه اطلاع دارید در روزنامه جوان مورخ ۱۸ مهر ۹۶، گفت و گویی با زنده یاد دکتر ابراهیم یزدی دبیر کل فقید نهضت آزادی ایران پس از بیش از چهل روز از درگذشت ایشان، منتشر شده است. با توجه به موضوعات مطرح شده در متن مصاحبه و سوالات و ابهاماتی که در پی داشته است؛ خواهشمند است موارد زیر را توجه و اقدام نمایید تا در صورت مقتضی طبق قانون مطبوعات اقدام لازم بعمل آید:

۱ – چرا مصاحبه در زمانی که آن مرحوم حضور داشتند، منتشر نشده است تا خود ایشان در خصوص صحت و سقم مطالب اظهار نظر نموده و در موارد لازم پاسخگو باشند؟

۲ – تیتر انتخاب شده: «ما ملی – مذهبی نیستیم!» با متن گفت و گو هماهنگی ندارد. در مرامنامه نهضت آزادی ایران آمده است که “ما مسلمان،‌ ایرانی …. و مصدقی هستیم”. اعضای نهضت آزادی ایران نیز این هویت “مذهبی و ملی” را داشته و دارند.

۳ – برای بررسی مصاحبه و پاسخگویی در قبال برخی ابهامات، خواهشمند است فایل تصویری یا صوتی گفتگوی ایشان را در اختیار اینجانب قرار دهید تا امکان بررسی و پاسخگویی لازم فراهم شود.

محمد توسلی

دبیرکل نهضت آزادی ایران

۲۳ مهرماه ۱۳۹۶


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.