سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » سخنی با «فرمانده انقلابی» سپاه کرمان...

سخنی با «فرمانده انقلابی» سپاه کرمان

چکیده :این چه دفاعی است که اعلام کنید رهبری به ورود فردی به حسینیه که محل عمومی و منسوب به امام حسین است و هیچ کس حق منع دیگری از ورود بدان را ندارد، اجازه نداده!!این گونه چهره رحمانی دین و رهبری را به دنیا نشان می دهیم؟ کاش مسئولان بلند پایه نظام هشدار دهند که این گونه در صف یکپارچه مردم رخنه نیندازند و بین یاران نظام و رهبر نقار ایجاد ننمایند!...


کلمه – احمد حیدری:

جدای از این که امام و بنیانگذار جمهوری اسلامی سپاه را از ورود به سیاست داخلی و اختلافات سیاسی داخلی نهی کرد و فرمود: «سپاه پاسداران و همین طور سایر قواى مسلح باید وارد در جهات سیاسى نشوند تا انسجام پیدا بشود. اگر وارد بشوید، بالاخره به هم خواهید زد خودتان را و بالاخره در مقابل هم خواهید ایستاد و نظام را به هم خواهید زد و اسلام را تضعیف خواهید کرد… گروههاى اسلامى هم نباید دخالت در امور ارتش بکنند و نباید در آنجا افراد داشته باشد، تا بتوانید یک عضو صالح و یک ارتش و سپاه‏ پاسداران منسجم و صالح و قدرتمند باشید. ورود سیاست‏ در ارتش شکست ارتش است، این را باید بدانید و شرعاً جایز نیست. و من امر مى‏کنم به شما که یا در ارتش یا در حزب، دوم ندارد که بخواهید هم ارتشى باشید، هم حزبى، نمى‏شود»(صحیفه امام، ج۱۶، ۱۱۰)

و در وصیتنامه خود هم نوشت: وصیت اکید من به قواى مسلح آن است که همان طور که از مقررات نظام، عدم دخول نظامى در احزاب و گروهها و جبهه‏ها است، به آن عمل نمایند؛ و قواى مسلح مطلقاً، چه نظامى و انتظامى و پاسدار و بسیج و غیر اینها، در هیچ حزب و گروهى وارد نشده و خود را از بازیهاى سیاسى دور نگه دارند. در این صورت مى‏توانند قدرت نظامى خود را حفظ و از اختلافات درون گروهى مصون باشند.(همان، ج۲۱، ص۴۳۲).

قانون هم به طور اکید نیروهای نظامی و انتظامی را از ورود به سیاست داخلی و حزب و باندبازی و … منع می‌کند ولی متأسفانه سالیانی است این قانون مهم و وصیت اکید زیر پا نهاده شده و نمونه اخیر و واضح آن سخنان سردار غلامعلی ابوحمزه، فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان است که در سایت ها انعکاس گسترده داشته است.

طرف خطاب سردار، «حزب کارگزاران سازندگی» و اعضای آن[آقای جهنگیری معاون اول، مرعشی و …] می‌باشد و اتهاماتی به این حزب و اعضای آن وارد کرده که در جای خود و از طرف محکمه صالح باید رسیدگی شود. ما از چند و چون اقدامات اعضای این حرب در استان کرمان اطلاعی نداریم و قصد دفاع از آنها را هم نداریم و ساحت آنان را از عیب و خلاف مبرا نمی‌دانیم ولی سخنمان این است که بر فرض سخنان این سردار درست باشد، مگر این کشور نیروی اطلاعاتی برای کشف فساد و مبارزه با آن ندارد؟ مگر قوه قضایی برای رسیدگی به اتهامات دولتمردان و افراد حکومتی ندارد؟ چرا قوه قضایی، وزارت اطلاعات، سازمان بازرسی کل کشور و … وارد نمی شوند که سپاه وارد گردد؟ چرا فرماندهی از فرماندهان سپاه از موضع سپاهیگری علیه یک حزب وارد میدان می شود؟

سردار برادر معاون اول را «یکی از ریشه های فساد در کشور» معرفی می کند در حالی که هنوز در محکمه مطرح نگردیده و اثبات نشده است! چگونه بر خلاف صریح قانون یک متهم را قبل از اثبات جرم و محاکمه نام برده و او را به عنوان ریشه‌ فساد معرفی می‌کند؟ ایشان آیا این معنای انقلابی گری است؟

اما مساله اصلی نوع دفاع ایشان از ولایت و رهبری است. سالها از حصر یاران انقلاب و محدودیت علیه رئیس جمهور اصلاحات می‌گذرد و در طول این مدت بارها مدافعان در صدد برآمدند این حصر و محدودیت را به شورای عالی امنیت ملی منسوب و از رهبری دفع کنند ولی سردار در این صحبت به گونه‌ای مطرح کرده که گویا حصر و محدودیت خواست رهبری و مورد تأیید صریح ایشان است!! این چه دفاعی از رهبری است؟

در ادامه و در دفاعی به مراتب بدتر ایشان به صراحت اعلام می کند: «آیا نمی دانند در این ۸ سال تا الان مقام معظم رهبری یک بار اجازه حضور خاتمی را در حسینیه حضرت امام(ره) ندادند؟»

این چه دفاعی است که اعلام کنید رهبری به ورود فردی به حسینیه که محل عمومی و منسوب به امام حسین است و هیچ کس حق منع دیگری از ورود بدان را ندارد، اجازه نداده!!این گونه چهره رحمانی دین و رهبری را به دنیا نشان می دهیم؟ کاش مسئولان بلند پایه نظام هشدار دهند که این گونه در صف یکپارچه مردم رخنه نیندازند و بین یاران نظام و رهبر نقار ایجاد ننمایند!


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.