سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » محمد جعفر منتظری: این آقایان حق ورود به مسایل قضایی را ندارند...
» دادستان کل کشور خطاب به علی مطهری

محمد جعفر منتظری: این آقایان حق ورود به مسایل قضایی را ندارند

چکیده :دادستان کل کشور خطاب به نماینده مردم تهران گفت: آقای نماینده‌ای که داری از رانت وابستگی به بزرگان دیگر استفاده می‌کنی و دنبال این هستی که نکته‌ای را بدست آوری و علیه قوه قضاییه مقاله بنویسی و سخنرانی کنی و قوه را به چالش بکشی، اگر مشاهده می‌شد که در همه عرصه‌ها وارد می‌شوی انسان دلش نمی‌سوخت؛ این آقایان حق ورود به مسایل قضایی را...


کلمه – گروه خبر: قوه قضاییه این روزها خود را پاسخگوی همه می‌داند. مسوولین و مقامات ارشد این نهاد نه یک بار که بارها و بارها خود را موظف به پاسخگویی به منقدین خویش دیده‌اند. از این رو نه تنها دادستانی تهران روز گذشته پاسخ نقدهای علی مطهری را داد که امروز محمد جعفر منتظری دادستان کل کشور نیز در صدد پاسخگویی به علی مطهری بر آمد.

مشخص نیست مسوولان این قوه از چه انقدر آشفته‌اند که این گونه پاسخ منتقدین خود را می‌دهند. پاسخ‌هایی از سر خشم، استیصال و تهی از قانون. دادستان کل کشور با خطاب قرار دادن علی مطهری از او خواسته تا نقدش علمی و حقوقی باشد در حالیکه تمامی پاسخ‌های این قوه برخلاف قانون اساسی است و دادستانی تهران از نماینده‌ی مجلس که بر اساس اصول قانون اساسی وظیفه‌اش نظارت بر کار دیگر نهادها است می‌خواهد که بیش از این در کار قوه‌ی قضاییه دخالت نکند که مسوولان این نهاد از این دخالت‌ها خسته شده‌اند.

مطهری متهم شده است به جانب داری جناحی در حالیکه علی مطهری نشان داده متعلق به هیچ جناحی نیست. او در حالیکه منتقد بعضی از رفتارهای سیاسی میرحسین موسوی در سال ۸۸ است اما به دلیل ذات آزادی خواهی و پایبندی به قانون اساسی از حقوق محصورین و زندانیان سیاسی دفاع می‌کند. در حالیکه این قوه قضاییه است که جناحی عمل می کند و نگاهش به مسائل سیاسی است.

دادستان کل کشور خطاب به نماینده مردم تهران گفت: آقای نماینده‌ای که داری از رانت وابستگی به بزرگان دیگر استفاده می‌کنی و دنبال این هستی که نکته‌ای را بدست آوری و علیه قوه قضاییه مقاله بنویسی و سخنرانی کنی و قوه را به چالش بکشی، اگر مشاهده می‌شد که در همه عرصه‌ها وارد می‌شوی انسان دلش نمی‌سوخت؛ این آقایان حق ورود به مسایل قضایی را ندارند.

وی مدعی شد: چه طور است که از هر چه حمایت می‌کنی افراد مساله دار و کسانی است که وابسته به ضد انقلاب و اپوزیسیون هستند. یک بار شده که بیایی و از پرونده افراد عادی حمایت کنی. شما مدعی آزادی هستی چرا برای همه این سنگ را به سینه نمی‌زنی؟ چرا دروغ می‌گویی؟ این نشان دهنده این است که به دنبال اجرای عدالت حقیقی نیستید.

منتظری با بزرگواری حق انتقاد از قوه قضاییه را با شروطی به رسیمت شناخت و گفت: نمی‌گویم که از قوه قضاییه انتقاد نکنید؛ کما اینکه شاید من هم از مجلس انتقاد داشته باشم و انتقاد کنم، ولی اگر می‌خواهید قوه را نقد کنید، نقدتان باید علمی یا حقوقی باشد؛ اما از اشخاص خاص و محکومین مشخصی همیشه حمایت کردن نشان می‌دهد که صداقت ندارید و شما به دنبال اجرای عدالت نیستید نه برای نماینده و نه برای قاضی این امر شایسته نیست.

وی در پایان مطهری را متهم کرد و گفت: نماینده‌ای که بخواهد قوه قضاییه را بکوبد به نفع چه کسی است؟


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.