سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » فقط اتهام زنی به رییس دستگاه قضا پاسخ دارد به دیگران هرچه می‌خواهید بگویید...
» یک بام و دو هوای مسوولان قضایی

فقط اتهام زنی به رییس دستگاه قضا پاسخ دارد به دیگران هرچه می‌خواهید بگویید

چکیده :هنوز افکار عمومی اتهام‌های واهی صدا و سیما به دانشجویان در ۱۶ آذر ۱۳۸۸ در ارتباط با پاره کردن عکس‌های امام را فراموش نکرده‌است. افکار عمومی وارونه نشان دادن اخبار عاشورای ۸۸ را فراموش نکرده‌است. افکار عمومی اتهام‌های وارد شده به میرحسین موسوی، مهدی کروبی، زهرا رهنورد، سید محمدخاتمی و صدها فعال سیاسی را فراموش نکرده‌است. افکار عمومی انگلیسی خواندن لیست انتخاباتی یک جناح سیاسی را فراموش نکرده‌است و کمتر از یک هفته پیش باز همین صدا و سیما هفت چهره سیاسی اصلاح طلب را جاسوس...


کلمه – گروه خبر: دادستان کل کشور و سخنگوی قوه‌ی قضاییه نسبت به اتهامات مطرح شده نسبت به رییس قوه‌ی قضاییه پاسخ دادند. در هفته‌های اخیر از سوی یک کانال تلگرامی اتهاماتی متوجه رییس قوه قضاییه و خانواده‌اش شد که واکنش‌های مقامات امنیتی و قضایی را در پی داشت.

در همین راستا دادستان کل کشور با رد این اتهامات گفت: از بین بردن اقتدار قوه قضاییه، به نفع چه کسی است؟ آیا به نفع نظام است یا دشمنی که این پروژه را از مدت‌ها قبل رقم زده و به دنبال تضعیف یک سری از دستگاه‌هاست که جلوی کج‌روی‌ها می‌ایستند؟

محمد جعفر منتظری گفت: از ابتدای انقلاب عملکرد قوه قضاییه را ببینید. از ابتدای انقلاب تا امروز در برابر جریان‌های انحرافی و فتنه‌ها چه منافقین و چه ۸۸ ایستاده است. استراتژی دشمن تضعیف قدرت‌های اطلاعاتی امنیتی و قضایی است تا بتواند کشور را ضعیف کند. برنامه این است که به گونه‌ای چهره قوه قضاییه و نیروهای همسو را تضعیف کند تا سلب اعتماد عمومی شود و با استفاده از فضای مجازی و در یک فضای گسترده با جعل و سندسازی نسبت دروغ به رییس قوه قضاییه می‌دهند در حالی که همه می‌گویند دروغ است.

محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضائیه نیز در نشست خبری خود، با بیان اینکه به نظر من این جمله امروز خیلی صادق است که می‌گوید خدا را شکر که دشمنان ما را از احمق‌ها قرار داده است، گفت: وقتی می‌خواهند دروغی بسازند و مطلبی جعل کنند هم بلد نیستند و با اینکه از سیا و موساد کمک می‌گیرند بلد نیستند دروغ بگویند.

وی گفت: معلوم است تیغ قوه قضائیه موثر بوده و تیغ عدالت بر گردن مفسدان امنیتی و مالی خوب فرود آمده و معلوم است ضربه کاری و به موقع بوده است. بنابراین تصور می‌کنند با این جوسازی‌ها و فشارها قوه کوتاه می‌آید. در تیر ماه در نماز جمعه بود که من گفتم تجربه من می‌گوید فشار علیه نهادهای انقلابی و قوه قضاییه زیاد خواهد شد. علت هم روشن است؛ چون قوه و نهادهای انقلابی در برابر ضدانقلاب ایستاده‌اند و طبیعی است از این ترفندها استفاده کنند.

اظهارات این دومقام ارشد قضایی با واکنش‌های متفاوتی مواجه شده است. کاربران فضای مجازی این پرسش را از مقامات قضایی مطرح کرده‌اند که چطور قوه قضاییه خود را پاسخگوی مطالب کانال‌های خبری می‌داند، اما در مقابل اتهام زنی‌های صدا و سیما به چهره‌‌های شاخص سیاسی کشور سکوت می‌کند.

طی سال‌های گذشته بسیاری از تریبون های رسمی کشور از صدا و سیما گرفته تا رسانه‌های اصول گرا و وابسته به نهادهای امنیتی تاجاییکه توانسته‌اند علیه فعالان سیاسی خبرسازی کرده و با انواع اتهام‌های خودساخته برنامه‌های خبری خود را پر کرده‌اند.

هنوز افکار عمومی اتهام‌های واهی صدا و سیما به دانشجویان در ۱۶ آذر ۱۳۸۸ در ارتباط با پاره کردن عکس‌های امام را فراموش نکرده‌است. افکار عمومی وارونه نشان دادن اخبار عاشورای ۸۸ را فراموش نکرده‌است. افکار عمومی اتهام‌های وارد شده به میرحسین موسوی، مهدی کروبی، زهرا رهنورد، سید محمدخاتمی و صدها فعال سیاسی را فراموش نکرده‌است. افکار عمومی انگلیسی خواندن لیست انتخاباتی یک جناح سیاسی را فراموش نکرده‌است و کمتر از یک هفته پیش باز همین صدا و سیما هفت چهره سیاسی اصلاح طلب را جاسوس خواند.

اکنون این پرسش مطرح می‌شود که مقامات قضایی فقط در مقابل اتهامات وارد شده به رییس این قوه حساسیت دارند؟ آیا نباید از حقوق دیگر افرادی که بعضا متهمین دستگاه خودشان هستند دفاع کنند؟ این رفتار یک بام و دوهوای قوه قضاییه را چه می‌توان تفسیر کرد؟


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.