سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » سریال هفتگی دروغ‌های اژه‌ای/ این هفته: اعمال محدودیت علیه رئیس دولت اصلاحات طبق ر...

سریال هفتگی دروغ‌های اژه‌ای/ این هفته: اعمال محدودیت علیه رئیس دولت اصلاحات طبق روال گذشته است

چکیده :کذب بودن ادعاهای اژه‌ای از آنجا مشخص می‌شود که از سویی بارها وجود مصوبه در شورای امنیت ملی در ارتباط با سید محمد خاتمی تکذیب شده است و از سوی دیگر ابلاغیه جدید از سوی دادسرای ویژه روحانیت ابلاغ شده و شامل دستورات جدیدی است کما اینکه تا پیش از این خاتمی محرومیت سه ماهه برای شرکت در مراسم سیاسی و فرهنگی...


کلمه – گروه خبر: سلسله دروغ های محسنی اژه‌ای ادامه دارد. سخنگوی دستگاه قضا با تایید خبرمحدودیت‌های جدید سید محمد خاتمی، آن محدودیت‌ها را ادامه روال گذشته‌ی دبیر خانه‌ی شورای عالی امنیت ملی خواند. این درحالی است که رییس جمهو، سخنگوی دولت و دبیر شورای عالی امنیت ملی بارها مصوبه‌ی شورای امنیت ملی مبنی بر اعمال محدودیت بر سید محمد خاتمی را رد کرده‌اند.

روز گذشته وکیل سید محمد خاتمی در گفت و گو با خبرگزاری ایلنا خبر از ابلاغ حکمی جدید از سوی دادگاه ویژه روحانیت خطاب به سید محمد خاتمی داد. وکیل خاتمی در حالی خبر از ابلاغ محرومیت‌های جدید سه ماهه داد که یک روز قبل از آن دادستان ویژه دادگاه روحانیت اعمال هر گونه محدودیت علیه سید محمد خاتمی را تکذیب کرده بود.

محسنی اژه‌ای در این باره ادعا کرد: دادستان تکذیب نکرد گفت طبق روال گذشته بر اساس گفته دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی نه خود شورای عالی امنیت ملی، به همان طریق سابق است و همان محدودیت‌ها هنوز هست و طبیعتا اگر بخواهند تعدی کنند، مقابله می‌شود. بر اساس روال گذشته هر چند وقت یک بار نامه‌ای به ضابطان داده می‌شد الان هم داده شده مثل سابق که هر چند وقت یک بار دستورها تکرار می‌شد.

طبق ادعاهای اژه‌ای محدودیت های سابق به  رییس جمهور اصلاحات ابلاغ شده است، اما بر اساس گفته‌ی وکیل خاتمی، رییس جمهور پیشین کشورمان از تاریخ ۱/۷/۹۶ اجازه حضور در مراسم عمومی سیاسی، فرهنگی و تبلیغی به مدت سه ماه را ندارد. همچنین در این برگه قید شده که این دستور به تقاضا و صلاحدید برخی نهادهای امنیتی صادر شده است.

کذب بودن ادعاهای اژه‌ای از آنجا مشخص می‌شود که از سویی بارها وجود مصوبه در شورای امنیت ملی در ارتباط با سید محمد خاتمی تکذیب شده است و از سوی دیگر ابلاغیه جدید از سوی دادسرای ویژه روحانیت ابلاغ شده و شامل دستورات جدیدی است کما اینکه تا پیش از این خاتمی محرومیت سه ماهه برای شرکت در مراسم سیاسی و فرهنگی نداشت.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.