سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » توهین به عاشورا و معترضان انتخابات ۸۸!...

توهین به عاشورا و معترضان انتخابات ۸۸!

چکیده :امید که حالا که سال‌ها از آن واقعه شوم و مبهم که حقیقتش هنوز معلوم نیست، می‌گذارد و زخم کهنه انتخابات ۸۸ باید بالاخره التیام یابد، دوستداران نظام و انقلاب و مسئولان ارگان‌های تبلیغی از این انتساب غلط و ناصحیح دست بکشند و اجازه دهند سیر به سوی تفاهم و وحدت ملی به طور طبیعی ادامه یابد....


احمد حیدری

در عاشورای ۸۸ (دی ۸۸)، به حسینیه جماران [که سیدمحمد خاتمی سخنران آن مجلس بود،] حمله شد و …؛ در ضمن ادعا شد جمعی از معترضان انتخابات به حرمت عاشورا تعرض کرده و عکس امام را پاره کرده‌ و فیلم‌هایی پخش شد و هر سال هم تکرار می‌شود.

البته تعرض به حرمت عاشورا برای لکه دار کردن رقبا، بی سابقه نبود و قبل از انتخابات ۷۶ که به انتخاب شدن سیدمحمد خاتمی انجامید، در عصر عاشورای قبل از دوم خرداد کارناوالی با کف و سوت و شادی و خوشحالی کردن در عصر عاشورا، در خیابان‌های شمال تهران به حرکت درآمد تا گفته شود از سوی هواداران خاتمی ترتیب داده شده‌ و نشانه بی دینی و لاابالیگری آنان است. رهبر انقلاب در همان ایام در باره آن حرکت زشت و توهین آمیز گفتند:

«بعضی از کارها را دشمن و غیرخودی‌ها انجام می‌دهند. کاروان شادی در عصر عاشورا، مربوط به مردم انقلابی و مسلمان نیست و به دست گرفتن عکس یک نامزد انتخاباتی نیز حیله آنها بوده است، بنابراین نباید هیچ‌یک از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری را در این زمینه متهم کرد، زیرا ربطی به آنها ندارد و شاید همان فریب‌خوردگانی که در خیابان‌ها آن مناظر زشت را به راه انداختند، ندانند که دست پنهانی، برای خراب کردن فضای انتخابات، ناراحت کردن متدینین و خراب کردن چهره‌ها، آنها را حرکت می‌دهد. ضرورت دارد مسئولان مربوطه به شناسایی دست‌های پنهان دخیل در انجام اینگونه کارهای زشت و برخورد با آنها توجه کنند. خودی‌ها باید مراقب باشند و از سر غفلت افراد را متهم نکنند و آنها را مورد اهانت قرار ندهند، تبلیغات منطقی، معقول و با استدلال اشکالی ندارد، لکن فضای انتخابات نباید خراب و کدر شود.» (اطلاعات- پنج‌شنبه ۱خرداد ۷۶)

تحقیقات بعدی هم نشان داد که این برنامه محصول مشترک برخی مدیران اطلاعات آن زمان[سعید امامی‌ها] و بعضی مخالفان دیگر در بعضی نهادهای تبلیغی بود که به خیال خود می‌خواستند از راه یافتن منحرفی چون سید محمد خاتمی!!! به ریاست جمهوری جلوگیری کرده و متأسفانه سید محمد خاتمی رضایت داد و از ادامه رسیدگی به این پرونده منصرف شد که ای کاش رسیدگی می‌شد و متخلفان به ملت معرفی می‌شدند و به سزای رذالت خود می‌رسیدند تا دوباره کسی چنین هوایی به سرش نزند.

با طولانی شدن اعتراضات ۸۸، ظاهرا دوباره بعضی به خیال خدمت به نظام و …، تدارک اقدامی همچون کارناوال عصر عاشورای ۷۶ را دیدند و در عاشورای ۸۸ در بعضی نقاط تهران اقدامات توهین آمیزی نسبت به اعتقادات دینی مردم و مراسم عاشورا و پاره کردن عکس امام و … مرتکب شدند و با نشان دادن گسترده آنها در صدا و سیما، معترضان به انتخابات ۸۸ را متهم شدند که از این اقدامات راضی هستند و از انجام دهندگان بیزاری نمی‌جویند!!!

بنا بر اظهارات اخیر سردار نجات، قائم مقام سازمان اطلاعات سپاه، رهبری در همان زمان از انتساب این حرکت زشت به معترضان هشدار دادند . سردار نجات می گوید:

«من در آن مقطع در دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی بودم. رهبر معظم انقلاب پیام دادند که تصور نکنید آنهایی که خیمه عزاداری امام حسین(ع) را آتش زدند، جزو فتنه‌گران هستند اینها ضدانقلابند و نباید این دو گروه را با هم قاطی کرد.»

اما متأسفانه به توصیه ایشان توجه نشد و از همان زمان تا به حال هر سال در ایام عاشورا با نشان دادن این فیلم‌ها، معترضان ۸۸ را به طرفداری از توهین کنندگان متهم می‌کنند بدون این که بیانیه سران معترض را پخش کنند یا در مناظره‌ای تلویزیونی در محضر ملت آنلن را به محاکمه کشیده و بابت این عمل زشت منسوب، توضیح بخواهند.

از طرف دیگر ارگان‌های امنیتی و اطلاعاتی و انتظامی هم سعی در شناسایی توهین کنندگان و عقبه آنها نکردند در حالی که به راحتی می‌توانستند و وظیفه داشتند این توهین کنندگان را شناسایی کنند و به محکمه بسپارند و قوه قضایی هم موظف بود آنان را محاکمه علنی کند تا مردم بدانند از کجا دستور گرفته و چه اهداف شومی دارند و … اما و حیف که نشد یا نخواستند بشود!

امید که حالا که سال‌ها از آن واقعه شوم و مبهم که حقیقتش هنوز معلوم نیست، می‌گذارد و زخم کهنه انتخابات ۸۸ باید بالاخره التیام یابد، دوستداران نظام و انقلاب و مسئولان ارگان‌های تبلیغی از این انتساب غلط و ناصحیح دست بکشند و اجازه دهند سیر به سوی تفاهم و وحدت ملی به طور طبیعی ادامه یابد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.