سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » همسر رضا شهابی: حالِ جسمانی همسرم وخیم است/امیدوارم به خانه بازگردد...

همسر رضا شهابی: حالِ جسمانی همسرم وخیم است/امیدوارم به خانه بازگردد

چکیده :حال جسمانی رضا شهابی، کارگر زندانی که از ۱۷ مرداد امسال در زندان رجایی‌شهر به‌سر می‌برد، چندان مساعد نیست. امروز پنجاه و یکمین روز از اعتصاب غذای رضا شهابی است و وخامت حال جسمانی او باعث نگرانی فعالان کارگری و کنشگران اجتماعی شده تا جایی‌که تعداد زیادی از این کنشگران با امضای متنی خواستار رسیدگی به اوضاع شهابی و آزادی او...


حال جسمانی رضا شهابی، کارگر زندانی که از ۱۷ مرداد امسال در زندان رجایی‌شهر به‌سر می‌برد، چندان مساعد نیست.

به گزارش ایلنا، امروز، چهارشنبه(پنجم مهرماه)، پنجاه و یکمین روز از اعتصاب غذای رضا شهابی است و وخامت حال جسمانی او باعث نگرانی فعالان کارگری و کنشگران اجتماعی شده تا جایی‌که تعداد زیادی از این کنشگران با امضای متنی خواستار رسیدگی به اوضاع شهابی و آزادی او شده‌اند.

ربابه رضایی، همسر رضا شهابی است. او درباره آخرین وضعیت همسرش می‌گوید: دیروز در پنجاهمین روز از اعتصاب غذا، حال رضا وخیم شد و او را برای ساعتی به بیمارستان منتقل کردند و دوباره به زندان برگرداندند. همان مدت کوتاه موفق شدم او را در بیمارستان ببینم. علاوه بر درد پشت و گردن، به‌حدی قوه بینایی و شنوایی‌اش تحلیل رفته که حتی پسرش را از چند متری نشناخت.

خانم رضایی خواسته‌های همسرش را لغو حکم نزدیک به سه سال حبس و انتقال به زندان اوینِ تهران دانست و گفت: نگران سلامتی همسرم هستم و آرزویم این است که به‌زودی سالم به خانه برگردد.

شرایط نامساعد جسمانی شهابی، باعث شده طیف‌هایی از کارگران از او حمایت کنند. برخی اعضای تشکل‌های رسمی صنفی کارگری نیز به قضیه ورود کرده‌ و از وزیر کار خواسته‌اند هر اقدامی می‌تواند برای بهبود وضعیت این کارگر زندانی انجام دهد.

وزیر کار روزهای گذشته پیگیر وضعیت رضا شهابی بوده است.

همچنین علی مطهری(نماینده مردم در تهران) به ایلنا گفته است: درباره آقای شهابی در جریان موضوع هستم و تا حدی مطلع شده‌ام. وظیفه ما به عنوان نمایندگان این است که موضوعات را به نهادهای مربوطه منتقل کرده و از آنها بخواهیم در این‌باره توضیح بدهند و سخت‌گیری نکنند.

به گفته خانواده شهابی، او ۱۷ مرداد پس از مراجعه به زندان متوجه شد مدت مرخصی درمان او را غیبت در نظر گرفته‌‌اند و بایستی نهصد و اندی روز را در زندان بماند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.