سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » کتاب ”شیخ پراگماتیست، از بیت رهبری تا خیابان‌های تهران” به زودی منتشر می‌شود...

کتاب ”شیخ پراگماتیست، از بیت رهبری تا خیابان‌های تهران” به زودی منتشر می‌شود

چکیده :سایت سحام نیوز به مناسبت چهارم مهر ماه سالروز هشتادمین سال تولد مهدی کروبی به اطلاع علاقه مندان این رهبر جنبش سبز می رساند کتابی تحت عنوان” شیخ پراگماتیست، از بیت رهبری تا خیابان های تهران” در دست انتشار...


سایت سحام نیوز به مناسبت چهارم مهر ماه سالروز هشتادمین سال تولد مهدی کروبی به اطلاع علاقه مندان این رهبر جنبش سبز می رساند کتابی تحت عنوان” شیخ پراگماتیست، از بیت رهبری تا خیابان های تهران” در دست انتشار است.

به گزارش سحام این کتاب که تا ماه آینده توسط “مرکز مطالعات کرسنت لندن” منتشر خواهد بود، خوانشی از سه دوره از حیات سیاسی مهدی کروبی بین سال های ۱۳۶۸ تا ۱۳۹۶ است.

در این اثر پژوهشی حیات سیاسی کروبی از سال های ۱۳۶۸ تا ۱۳۷۶، از ۱۳۷۶ تا ۱۳۸۴ و از سال ۱۳۸۴ تا اکنون مورد بررسی قرار گرفته است.

این کتاب با استناد به بیانیه ها ، مصاحبه ها،ویدیوها و مواضع این رهبر جنبش سبز با روش تحلیل گفتمان، مهدی کروبی را در سه دوره متفاوت از حیات سیاسی اش مورد بررسی قرار داده است.

فصل سوم کتاب به صورت عمده به تحلیل وقایع بعد از سال ۱۳۸۴ و ظهور جنبش سبز ایران پرداخته است.

نویسنده کتاب مجتبی نجفی روزنامه نگار و مترجم است که تحصیلات خود را در فرانسه از سال ۱۳۹۰ از مقطع کارشناسی آغاز کرد و هم اکنون در مرحله پایانی مقطع دکترا در رشته ارتباطات در دانشگاه سوربون نوول پاریس قرار دارد.

حوزه پژوهشی نویسنده تاثیر شبکه های اجتماعی و اینترنت در فرمهای نوین جامعه پذیری در ایران و نقش آنها در جنبش های سیاسی اجتماعی است.

اثر وی در سال ۲۰۱۵ با عنوان ” چهره زنانه جنبش سبز ایران، از اینترنت تا خیابان” که تحلیل گفتمان جنبش سبز با عطف به دو مقوله تاثیر شبکه های اجتماعی آنلاین و حضور زنان در این جنبش سیاسی اجتماعی است از سوی انتشارات “ارمتان” پاریس به زبان فرانسوی منتشر شد.

انتظار می رود در ماه آینده کتاب جدید وی منتشر و در اختیار علاقه مندان قرار بگیرد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.