سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » تشدید عصبانیت‌هاى کیهان و هم‌پیمانانش/ اقلیت همچنان در حسرت عذرخواهى اکثریت...

تشدید عصبانیت‌هاى کیهان و هم‌پیمانانش/ اقلیت همچنان در حسرت عذرخواهى اکثریت

چکیده :حضور همزمان سید محمد خاتمی با علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی و علی عسگری رییس صدا و سیما در مراسم ختم آیت الله راستی‌کاشانی خبر ساز شده است. رسانه‌ها و چهره‌‌های وابسته به سپاه و جریان اقتدارگرا چون جهان نیوز، رجا، جوان، کیهان در مطالب مختلف طبق معمول دروغ‌های خود درباره حوادث سال ۸۸، رهبران جنبش سبز، عاشورای ۸۸ و سید محمد خاتمی را تکرار کرده و از رییس مجلس و صدا و سیما خواسته ‌اند که تکلیف خود را با "فتنه گران" روشن کنند. البته نوک پیکان حمله‌ها بیشتر به سمت علی لاریجانی بوده که گفته می‌شود نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ خواهد...


کلمه- گروه خبر: حضور همزمان سید محمد خاتمی با علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی و علی عسگری رییس صدا و سیما در مراسم ختم آیت الله راستی‌کاشانی خبر ساز شده است.

رسانه‌ها و چهره‌‌های وابسته به سپاه و جریان اقتدارگرا چون جهان نیوز، رجا، جوان، کیهان در مطالب مختلف طبق معمول دروغ‌های خود درباره حوادث سال ۸۸، رهبران جنبش سبز، عاشورای ۸۸ و سید محمد خاتمی را تکرار کرده و از رییس مجلس و صدا و سیما خواسته ‌اند که تکلیف خود را با “فتنه گران” روشن کنند. البته نوک پیکان حمله‌ها بیشتر به سمت علی لاریجانی بوده که گفته می‌شود نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ خواهد بود.

این روزها مجددا افسانه سرایی در مورد اتفاقات رخ داده در سال ۸۸ و مسائل حصر باب شده است. در هفته‌ی گذشته سردار نجات و اسماعیل کوثری داستان‌های تکراری خود را در مورد وقایع ۸۸ و حصر را تکرار کردند. حتی نشان دادند که برخلاف توصیه رهبری دروغ‌هایشان را علیه جنبش سبز و خصوصا عاشورای ۸۸ تکرار می‌کنند.

انتشار عکس خاتمی با لاریجانی و علی عسگری برای بخش دیگری از این جریان فرصت جدیدی فراهم کرد تا آن ادعاها را مجددا تکرار کنند. روزنامه کیهان امروز در اخبار ویژه خود با داستان سازی در باره چگونگی نشستن روسای مجلس و صدا و سیما در کنار خاتمی مجددا ادعاهای خود درباره وقایع ۸۸ را تکرار کرد و نوشت: “این القای موذیانه درحالی است که رهبر معظم انقلاب بارها، به اعتبار حرمت‌شکنی و ظلم انجام گرفته در فتنه سال ۸۸ و ایراد اتهام خائنانه خیانت در امانت رای مردم، تصریح کرده‌اند که فتنه خط قرمز نظام است. ملت مومن و انقلابی نیز با راهپیمایی ۹ دی نشان دادند که دلشان با عوامل آشوب‌های نیابتی صاف نمی‌شود.”

کیهان و دیگر رسانه‌های همسوی آن مدتهاست که در آرزوی عذرخواهی محصورین و دیگر چهره‌های سرشناس همراه با آنان به سر می‌برند به طوریکه اسماعیل کوثری در تازه‌ترین اظهاراتش گفت: “اینها اگر بخواهند حرف بزنند و عذرخواهی کنند برایشان نشست خبری برگزار می‌کنیم. اگر اینها واقعاً قصد اذعان به‌اشتباه خود را داشته باشند نظام مشکلی ندارد که صدای اینها را به گوش مردم برسانند. خب اگر عذرخواهی و توبه کنند طبیعی است که ممکن است در مجازات اینها، ملاحظه و قطعاً وضعیتشان بهتر شود.”

روزنامه کیهان امروز این ادعا را مجددا تکرار کرد و نوشت: درعین حال باید تاکید کرد که گرفتاری خودساخته خاتمی، با این قبیل رفتارهای تله‌گذارانه و شیادانه وی و هم‌شبکه‌هایش برطرف نمی‌شود. حداقل کاری که او باید بکند ابراز ندامت و عذرخواهی صادقانه از نظام و مردم است. معمای پیچیده‌ای نیست که نشود فهم کرد.”

محمد ایمانی عضو شورای سردبیری روزنامه‌ی کیهان نیز در یادداشتی تلگرامی مدعی شد: “آبان دو سال پیش هم کرباسچی عکس مشابهی را از خاتمی – به بهانه حضور درمراسم روضه در خانه قدرت علیخانی- کنار وزیر اطلاعات گرفت. تدارک کنندگان این تصاویر لابد تصور می کنند که از این طریق می شود به ممنوعیت زدایی از خاتمی پرداخت.”

محمد ایمانی در ادامه خاتمی را معارض نسبت به جمهوریت نظام خواند و مجددا نیاز به عذرخواهی را مطرح کرد و نوشت: “آقای خاتمی نه تنها دیگر خط امامی نیست بلکه با معیارهای عرفی، حتی دموکرات هم نیست و سیاسی کاری مستبد و معارض جمهوریت محسوب می شود. چنین شناسنامه ای حتی با نشستن کنار امام معصوم (ع) هم جا به جا یا پاک نمی شود؛ مگر به ابراز ندامت وعذرخواهی صادقانه از نظام و مردم . معمای پیچیده ای نیست که نشود فهم کرد. خاتمی چندین بار در محافل خصوصی و حتی در دیدار با برخی فعالان دانشجویی تصریح کرده است که می دانست تقلب مورد ادعا در انتخابات سال ۸۸ واقعیت ندارد.”

چند تشکل بسیج دانشجویی نیز در نامه‌ای خطاب به علی لاریجانی، علی عسکری و امامی کاشانی نسبت به این دیدار اعتراض کرده و با تکرار ادعاهای دروغین خصوصا در ارتباط با عاشورای ۸۸ نوشتند: “در اینجا لازم است بار دیگر ظلم فتنه گران و خواص حامی آنها را به شما یادآوری کنیم؛ همین آقایان بودند که به نظام مقدس جمهوری اسلامی -که حفظ آن طبق کلام امام مستضعفین ره از حفظ جان حضرت ولیعصر عج هم واجبتر است تهمت وقیحانه تقلب ۱۱ میلیونی زدند، دشمن جهانخوار خارجی یعنی آمریکا را تشجیع به اعمال فشار همه جانبه اقتصادی علیه هموطنان خود کردند، حامیان آنها پرچم اباعبدالله الحسین ع را در روز عاشورا به آتش کشیدند و آن بسیجی مظلوم را در ملا عام برهنه کرده و کتک زدند و در نهایت شیرینی مشارکت ۸۵ درصدی ملت ایران در انتخابات ریاست جمهوری را با اغتشاش و آشوب و قتل شماری از هموطنان، در کام ملت ایران تلخ کردند.”

بسیج دانشجویی در این نامه توجه نکرده که همین چندی پیش سردار نجات در برنامه‌ای تلویزیونی تاکید کرد که رهبری به آنها دستور داده بود که اتفاقات رخ داده در عاشورای ۸۸ را به محصورین و هوادارانشان نسبت ندهند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.