سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » دادستان تهران خبر از اعلام جرم علیه مدیر تلگرام داد...

دادستان تهران خبر از اعلام جرم علیه مدیر تلگرام داد

چکیده : دادستان تهران امروز اعلام کرد که علیه پاول دروف مدیریت مدیریت تلگرام اعلام جرم شده و این پرونده به ناحیه‌ی امور بین‌الملل دادسرای تهران ارجاع شده است. مدیر عامل تلگرام در واکنش به اعلام جرم ایران علیه‌اش گفت: شگفت زده شدم از شنیدنش. ما به صورت فعال محتوای تروریستی و پورنوگرافی را در ایران مسدود می‌کنیم. فکر میکنم دلایل اصلی این تصمیم چیزهای دیگری است....


کلمه – گروه خبر: دادستان تهران امروز اعلام کرد که علیه پاول دروف مدیریت تلگرام اعلام جرم شده و این پرونده به ناحیه‌ی امور بین‌الملل دادسرای تهران ارجاع شده است.

دولت آبادی در این باره گفته است: به موجب این اعلام جرم، شبکه تلگرام علاوه بر ارایه خدمات به گروه‌های تروریستی از جمله داعش، به بستر مناسب برای فعالیت سایر گروه‌های مجرمانه سازمان یافته تبدیل شده و ارتکاب جرایم هرزه‌نگاری کودکان، قاچاق انسان و مواد مخدر را ترویج نموده و تسهیل کرده است.

چند ساعت پس از صحبت‌های دادستان تهران مدیر عامل تلگرام در واکنش به اعلام جرم ایران علیه‌اش گفت: شگفت زده شدم از شنیدنش. ما به صورت فعال محتوای تروریستی و پورنوگرافی را در ایران مسدود می‌کنیم. فکر میکنم دلایل اصلی این تصمیم چیزهای دیگری است.

اظهارات دادستان تهران درباره اعلام جرم علیه مدیریت تلگرام باعث واکنش‌های متعددی در فضای مجازی شد. بسیاری از کاربران گام بعدی را اعلام جرم و احضار زاگربرگ موسس فیس بوک دانسته‌ و از قوه قضاییه خواستند تا با احضار او تکلیف فیس بوک را نیز مشخص کند.

همچنین بسیاری به شوخی و طعنه داوطلب گذاشتن وثیقه برای مدیریت تلگرام شده‌اند.

دادستان تهران گمان برده که مدیر تلگرام نیز چون مدیران کانال‌های تلگرامی ایرانی است که به راحتی احضارش کنند، در بند انفرادی چند ماه نگهش دارند و بعد با یک حکم ۵ساله سراغ متهم دیگر بروند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.