سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » اعتراض کارگران معدن شماره ۳ سیرجان نسبت به بلاتکلیفی شغلی...

اعتراض کارگران معدن شماره ۳ سیرجان نسبت به بلاتکلیفی شغلی

چکیده :روز گذشته تعدادی از کارگران معدن شماره سیرجان مقابل فرمانداری تجمع کردند. رئیس اداره کار سیرجان مدعی است که ترس کارگران از بیکاری بی‌مورد است....


روز گذشته تعدادی از کارگران معدن شماره سیرجان مقابل فرمانداری تجمع کردند. رئیس اداره کار سیرجان مدعی است که ترس کارگران از بیکاری بی‌مورد است.

به گزارش ایلنا، روز گذشته حدود ۴۰ نفر از کارگران معدن شماره ۳ سیرجان مقابل فرمانداری تجمع کردند؛ این کارگران نسبت به بلاتکلیفی شغلی خود معترضند.

یکی از کارگران می‌گوید: قرارداد پیمانکار تمام شده و می‌ترسیم با اتمام کارِ پیمانکار، بیکار شویم.

این کارگران همچنین می‌گویند: نگرانِ بیکاریِ بومی‌های سیرجانی هستیم و معتقدیم نباید غیربومی‌ها در معادن سیرجان به کار گرفته شوند.

حامد هادیان (رئیس اداره کار شهرستان سیرجان) در رابطه با اعتراض این کارگران گفت: قرارداد پیمانکارِ معدن شماره ۳ گل‌گهر تمام شده و کارگران می‌ترسند بیکار شوند.

این مقام مسئول با بیان اینکه ترسِ کارگران از بیکاری بی‌مورد است؛ مدعی شد: کار در معدن شماره ۳ ادامه دارد و قرار نیست کسی بیکار شود؛ چه با این شرکت و چه با هر شرکتِ پیمانکار دیگر، اشتغالِ کارگران ادامه خواهد داشت و هیچ کارگری تعدیل نخواهد شد.

هادیان با تاکید بر اینکه در حال بررسی و حل مساله هستیم؛ افزود: در همین هفته جلسه‌ای با کارفرمای اصلیِ معدن برگزار می‌کنیم و تاکید ما در این جلسه این خواهد بود که پس از مشخص شدن پیمانکارِ جدیدِ معدن شماره ۳، کارگران فعلی به کارشان ادامه دهند.

رئیس اداره کار شهرستان سیرجان در ارتباط با نگرانی کارگرانِ سیرجانی از اشتغال غیربومی‌ها در این شهرستان گفت: کار را علی‌الخصوص در بخش معادن به غیربومی‌ها نمی‌دهیم و در این رابطه نیز شیوه‌نامه‌ای تنظیم کرده‌ایم. در این شیوه‌نامه، تاکیدِ اصلی بر اشتغالِ بومی‌هاست و هیچ شرکتی حقِ به کارگیری نیروی غیربومی ندارد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.