سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » تعهدنامه هیات‌های عزاداری به پلیس امنیت: ترویج افکار جریانات غیرهمسو با نظام و طر...

تعهدنامه هیات‌های عزاداری به پلیس امنیت: ترویج افکار جریانات غیرهمسو با نظام و طرح مباحث سیاسی علیه حکومت ممنوع

چکیده :ممانعت از هرگونه سوء استفاده افراد غیر بصورت تظاهر نامتعارف به شعائر حسینی، ترویج افکار خاص جریانات غیرهمسو با نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و طرح مباحث سیاسی به‌ویژه علیه مسوولین و نهادهای دولتی و حکومتی در قالب عزاداری و اقدامات از این دست چه در خفا و چه در آشکار....


پلیس امنیت در فرماندهی انتظامی تهران با ارسال بخش‌نامه‌ای به هیات‌های عزاداری دستورات جدیدی را صادر کرده و از آنان تعهداتی گرفته است.

به گزارش کلمه، فرماندهی انتظامی تهران در بخش‌نامه‌ای به هیات‌های عزاداری از آنان تعهداتی گرفته و تاکید کرده است: ممانعت از هرگونه سوء استفاده افراد غیر بصورت تظاهر نامتعارف به شعائر حسینی، ترویج افکار خاص جریانات غیرهمسو با نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و طرح مباحث سیاسی به‌ویژه علیه مسوولین و نهادهای دولتی و حکومتی در قالب عزاداری و اقدامات از این دست چه در خفا و چه در آشکار.

محرم سال ۴۲ ساواک نیز دستور مشابهی به هیات‌های عزاداری داده بود.

در دستور ساواک آمده بود: بدین منظور در ماه محرم، خطاب به وعاظ و روحانیون اعلام و به آنها الزام کرد که در سخنرانی های ایام محرم در محافل و مجالس از بیان سه مطلب خودداری کنند: اول؛ علیه شخص اول مملکت سخن نگویند؛ دوم؛ علیه اسرائیل مطلبی گفته نشود؛ سوم؛ مرتب به مردم نگویند که اسلام در خطر است.

(رجبی، محمدحسن؛ زندگینامه سیاسی امام خمینی؛ ج ۱، ص ۲۶۳ ؛ قیام پانزده خرداد به روایت اسناد ساواک.)


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.