سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » فائزه هاشمی: پنج نفر از اعضای خانواده ما ممنوع‌الخروج شده‌اند یا مرتبا به دادگاه ...
» زنان باید مطالباتشان را دنبال کنند و برای آن هزینه هم بدهند

فائزه هاشمی: پنج نفر از اعضای خانواده ما ممنوع‌الخروج شده‌اند یا مرتبا به دادگاه احضار می‌شویم

چکیده :فائزه هاشمی با اشاره به این که مزاحمت‌هایی که برای مرحوم آیت‌الله هاشمی وجود داشت به خانواده او ارث رسیده است، می‌گوید: مثلا این‌که پنج نفر از اعضای خانواده ما ممنوع‌الخروج شده‌اند یا مرتبا به دادگاه احضار می‌شویم. خب قبلا من آن‌قدر پرونده نداشتم؛ قبلا کم‌وبیش داشتم ولی در چهار پنج ماه گذشته مدام احضاریه می‌فرستند که وقتی می‌رویم عمدتا گزارش‌های کذب است و واقعیت ندارد....


کلمه – گروه خبر: فائزه هاشمی با اشاره به این که مزاحمت‌هایی که برای مرحوم آیت‌الله هاشمی وجود داشت به خانواده او ارث رسیده است، می‌گوید: مثلا این‌که پنج نفر از اعضای خانواده ما ممنوع‌الخروج شده‌اند یا مرتبا به دادگاه احضار می‌شویم. خب قبلا من آن‌قدر پرونده نداشتم؛ قبلا کم‌وبیش داشتم ولی در چهار پنج ماه گذشته مدام احضاریه می‌فرستند که وقتی می‌رویم عمدتا گزارش‌های کذب است و واقعیت ندارد.

او در ادامه خبر می‌دهد که اردیبهشت امسال ممنوع‌الخروج شده است.

دختر مرحوم هاشمی رفسنجانی که دوره پنجم مجلس شورای اسلامی نماینده مردم تهران بود در بخشی دیگر از گفت‌وگوی خود با روزنامه شهروند با اعتراض به وضعیت زنان در عرصه عمومی می‌گوید: من همیشه به بابا می‌گفتم چرا ما زن وزیر نداریم، عضو زن مجمع تشخیص یا رئیس زن دانشگاه و خیلی از سمت‌های دیگر را نداریم. جواب ایشان این بود که خود زنان به زنان رأی نمی‌دهند، شما چه انتظاری دارید؟ می‌گفت اگر شما به خودتان رأی بدهید الان همه مجلس زن بودند.

یکی از ویژگی‌های شاخص فائزه هاشمی به اذعان دوست و دشمن، شجاعت و صراحت وی است. موضوعی که تابه‌حال برای وی دردسرهای فراوانی به همراه داشته است. او در این باره می‌گوید: قبلا خانم رهنورد گفته بود که شجاعت فائزه به مادرش رفته، در حالی‌ که همه فکر می‌کنند این ویژگی من شبیه بابا است.

او همچنین تاکید می‌کند: من خودم را مرزشکن و ساختارشکن نمی‌دانم، چون هرگز چنین هدفی نداشته‌ام، بلکه خودم را فردی طبیعی می‌دانم که در قالب کلیشه‌های تحمیلی قرار نگرفته است.

فائزه هاشمی با اشاره به بحث‌های مختلف درباره حضور زنان در ورزشگاه‌ها می‌گوید: رشته‌های دیگر زنان می‌توانند به استادیوم وارد شوند و سروصدایی در آن بخش‌ها وجود ندارد. الان والیبال و فوتبال مهم است. به نظر من بستگی به خود زنان نیز دارد. یعنی همچنان کوتاه نیایند و مطالباتشان را دنبال کنند و برای آن هزینه هم بدهند.

او با تاکید بر اینکه آقای روحانی باید پاسخگو باشد، می‌گوید: شاید بیش از ۵۰‌درصد رأی آقای روحانی از خانم‌ها بوده و این بی‌توجهی به مطالبه زنان بی‌انصافی است. این جریانات وظیفه ما زنان را سنگین‌تر می‌کند که این حداقل سهمیه ۳۰‌درصدی را جدی‌تر دنبال کنیم.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.