سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » صدیقی، امام جمعه موقت تهران: کسی که در مقابل ولی فقیه باشد مخالف اهل بیت است...

صدیقی، امام جمعه موقت تهران: کسی که در مقابل ولی فقیه باشد مخالف اهل بیت است

چکیده :امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه کسی که در مقابل ولی فقیه باشد مخالف اهل بیت است، گفت:‌ انقلاب اسلامی حاصل خون شهداست و به برکت خون این عزیزان بود که حاکمیت خدا و پرچم ولایت فقیه در این کشور به اهتراز درآمد؛ امام آمد و این پرچم را بلند کرد، شما هیئت‌ها در کنار ولی فقیه پرچم این انقلاب را به دست امام زمان...


کلمه – گروه خبر: امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه کسی که در مقابل ولی فقیه باشد مخالف اهل بیت است، گفت:‌ انقلاب اسلامی حاصل خون شهداست و به برکت خون این عزیزان بود که حاکمیت خدا و پرچم ولایت فقیه در این کشور به اهتراز درآمد؛ امام آمد و این پرچم را بلند کرد، شما هیئت‌ها در کنار ولی فقیه پرچم این انقلاب را به دست امام زمان بدهید.

این نخستین بار نیست که مخالفت با ولی فقیه مخالفت با اهل بیت تلقی می‌شود کما اینکه چندی پیش سید محمود نبویان عضو جبهه پایداری نیز گفته بود: کسی که ولایت فقیه را قبول نداشته باشد مرتد است، زنش بر او حرام است و باید اعدامش کرد!

سردار غیب پرور، فرمانده بسیج نیز در اظهاراتی تامل برانگیز گفته بود که هرکسی با رهبر نیست با شمری که روی سینه امام حسین(ع) نشست، فرقی نمی‌کند.

بخش تندروی جریان اصول‌گرا خصوصا وابستگان به جبهه ی پایداری و نهادهای نظامی و امنیتی مدتهاست که هرگونه مخالفت و نقد در ارتباط با رهبری را همطراز با مخالفت با ائمه و مقدسین دین می‌دانند و حتی پارا فراتر گذشته و منتقدین را مرتد می‌خوانند.

هرچند که رهبری بارها اعلام کرده که نقد از او آزاد است و باید مورد انتقاد قرار گیرد، اما فراتر از این اظهار نظرها، نیروهای امنیتی از چنین سخنانی استقبال می‌کنند و به استناد همین گفته‌ها منتقدین رهبری را بازجویی می‌کنند. در سال‌های اخیر بسیاری از فعالان سیاسی با کمترین انتقاد از رهبری راهی زندان شده و حکم‌های چند ساله گرفته‌اند. از جمله می‌توان به احمد زیدآبادی اشاره کرد که به دلیل نوشتن نامه‌ی انتقاد آمیز به رهبری و انتقاد از سیاست‌های هسته‌ای آن زمان پس از بازداشت در سال ۸۸ مورد بدترین رفتارها توسط بازجویان قرار گرفت و به او گفته شد که تاوان نوشتن آن نامه را می‌دهد.

افرادی چون صدیقی، نبویان، غیب پرور و … آن چیزی را که تا کنون در اتاق‌های بازجویی گفته می‌شد و رواج داشت را در سطح جامعه علنی بیان می‌کنند و  مطالب بولتن‌های محرمانه علنی می‌شود تا افکار جامعه را شکل دهد و جلوی هرنقد به رهبری و بالطبع نهادهای وابسته به آن گرفته شود تا مبادا روزی فسادها عیان گردد.

انتظار می رود رهبری که خود بارها بر لزوم نقد از مسوولان، خصوصا نقد از دولت تاکید داشته جلوی چنین اظهاراتی را بگیرد تا او نیز چون دیگر مسوولان جمهوری اسلامی مورد نقد قرار گیرد و مخالفانش در کنار مخالفان اهل بیت و شمر ننشینند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.