سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

️خدمتی که کیهان به نجفی کرد

چکیده : کیهان نمی‌داند آنچه از نظر آنها همراهی با فتنه معرفی می شود از نظر مردم امری مقبول است. کیهان نشینان متوجه نیستند که با این کار به بدنه رای اصلاح طلب که آراء بی سابقه خود را در انتخابات‌های اخیر به صحنه آوردند و حتی ساعت‌ها پای صندوق ایستادند تا حماسه ای جدید در دنیا خلق کنند، هر آنچه از نظر کیهان فحش و انتقاد محسوب می شود، از نظر این رای‌دهندگان، باعث مباهات و افتخار است...


روزنامه کیهان در گزارش اصلی امروز خود به نجفی به عنوان شهردار تهران حمله کرد و او را از عوامل فتنه ۸۸ معرفی می‌کند. این روزنامه با اشاره به سوابق حضور او در سال ۸۸ می‌نویسد: نجفی اعلام کرده بود پس از نماز جمعه ۲۹ خرداد همان سال، وی در هیچ راهپیمایی شرکت نکرده است اما با یک جست‌وجوی مختصر معلوم شد عکسی از وی در فضای مجازی منتشر شده که وی را میان تجمع کنندگان مقابل دانشگاه شریف نشان می‌دهد!»

کیهان همچنین به موضوع دیدارهای نجفی و ابتکار از خانواده های شهدای جنبش سبز اشاره کرده و ادامه می‌دهد: «ولی ماجرا واقعا فراتر از یکی دو حضور تحریک آمیز بود. نجفی به همراه معصومه ابتکار،در سخت‌ترین روزهای فتنه انگیزی فتنه‌گران به خانه کشته‌شدگان حوادث فتنه می‌رفت و رسما آنها را به آشوب و اعتراض علیه نظام اسلامی دعوت می‌کرد. به گفته برخی نمایندگان مجلس قبل در جریان سرکشی به خانواده‌های آسیب دیده و داغدار از فتنه‌انگیزی‌ها، آنها اظهار می‌کردند که پیش از این دیدار، نجفی و ابتکار در منزلشان حضور یافته صراحتا اعلام می‌کردند «ما نماینده موسوی و کروبی هستیم، چرا شما مدعی شهدایی که داده‌اید، نمی‌شوید؟!» او البته ادعا کرد این سرکشی‌ها در قالب ماموریت شورای شهر تهران بوده،اما رئیس‌وقت شورا،این ادعای دروغ را تکذیب کرد و برگی دیگر حاکی از عدم صداقت ایشان را آشکار کرد.»

نکته اینجاست که کیهان نمی‌داند آنچه از نظر آنها همراهی با فتنه معرفی می شود از نظر مردم امری مقبول است. کیهان نشینان متوجه نیستند که با این کار به بدنه رای اصلاح طلب که آراء بی سابقه خود را در انتخابات‌های اخیر به صحنه آوردند و حتی ساعت‌ها پای صندوق ایستادند تا حماسه ای جدید در دنیا خلق کنند، هر آنچه از نظر کیهان فحش و انتقاد محسوب می شود، از نظر این رای‌دهندگان، باعث مباهات و افتخار است.

به عبارت دیگر آنها از درک این موضوع عاجزند که حرفی که از بابت همراهی نجفی با جنبش سبز می زنند نه تنها باعث بدبینی مردم نمی شود، بلکه اکثریت رای دهندگان نشان دادند به این موضوع اقبال بیشتر دارند.

مطالبی که این روزنامه مطرح کرده را می‌توان موضوعی «سوخته» هم قلمداد کرد. این نوع گزارشات همانطور که گفته شد در اجتماعی تاثیری ندارد اما در گذشته می توانست بر روی نهادهای حاکمیتی تاثیرگذار باشد. اما با وجود فشارهایی که آنها آوردند در نهایت دیدیم که حکم او ابلاغ شد و یک برگ دیگر به شکست‌های آنها اضافه شد. در این شرایط طرح این مسائل دیگر برای آن نهادها نیز اهمیتی ندارد و یک گزارش کاملا سوخته به حساب می آید.

منبع: امتداد


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.