سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » مرگ و ازکارافتادگی؛ پایان راهِ بنّایان سنندجی/کارگرانی که در آتشِ دعوای دیگران سو...

مرگ و ازکارافتادگی؛ پایان راهِ بنّایان سنندجی/کارگرانی که در آتشِ دعوای دیگران سوختند

چکیده :امید حسینی، کارگر سنندجی که در حادثه میدان نبوت دچار سوختگی ۸۰ درصدی شده، هم‌اکنون از بیمارستان مرخص شده‌ است. پیگیری‌های حقوقی برای اعلام حکم مسببان حادثه آغاز شده است. ...


امید حسینی، کارگر سنندجی که در حادثه میدان نبوت دچار سوختگی ۸۰ درصدی شده، هم‌اکنون از بیمارستان مرخص شده‌ است. پیگیری‌های حقوقی برای اعلام حکم مسببان حادثه آغاز شده است.

به گزارش ایلنا، شبانگاه دوم شهریور ماه، یک ساختمان نیمه کاره در میدان نبوت سنندج به آتش کشیده شد؛ در جریان این آتش سوزی مصلح حسینی (کارگر جوان) جان خود را از دست داد و امید حسینی (پسرعموی مصلح)، دیگر کارگر حاضر در محوطه؛ با ۷۰ درصد سوختگی به بیمارستان منتقل شد.

پس از این اتفاق، درباره دلایل آن، اینکه چرا ساختمان شبانه به آتش کشیده شده و چه کسانی شعله‌ها را رافروختند، شایعاتی منتشر شد. اما در روزهای بعد کاظمی (سرپرست شهرداری سنندج) درباره علت و عوامل این آتش‌سوزی گفت: همان طور که به مردم قول داده بودیم پیگیر این حادثه تلخ شدیم و مشخص شد که متاسفانه ۷ نفر از عوامل اجرایی شهرداری روی فیبرهای موجود در محل بنزین ریخته بودند که منجر به آتش سوزی شد.

به گفته کاظمی، خصومت شخصی و رشوه‌خواری باعث عداوت ماموران شهرداری با مالک ساختمان و در نتیجه، آتش زدن ساختمان شده است. از قرار معلوم ماموران؛ ساختمان را آتش زدند غافل از اینکه دو کارگر شب را در اتاقک کارگری خوابیده‌اند. در اثر این اتفاق؛ دو پسرعمو، اولی جان خود را از دست می‌دهد و دومی با سوختگی ۷۰ درصد در بیمارستان بستری می‌شود.

امید حسینی، کارگر مجردی که زنده از آتش‌سوزی خارج شد، هم‌اکنون از بیمارستان توحید سنندج ترخیص شده و در منزل پدری‌ خود در ‌«نایسر» سنندج دوران نقاهت را به سر می‌برد. بر اثر این حادثه صورت، دست‌ها و پاهای حسینی دچار سوختگی شده و بعید است او بتواند به سر کار بازگردد.

خانواده دو کارگر آسیب‌دیده در این حادثه به کمک نهادها و فعالان کارگری پیگیر قضایی این حادثه هستند تا مسببان آن را به دادگاه معرفی و احکام لازم برای آنها صادر شود.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.