سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » ابراهیم یزدی بر دستان هواداران آزادی تشییع شد...

ابراهیم یزدی بر دستان هواداران آزادی تشییع شد

چکیده :مراسم بدرقه یکی از آخرین بازماندگان نسلی که با زبان قانون، امید و صلح در پی استقرار آزادی، دموکراسی، عدالت و برابری بود برگزار شد. در روز عرفه تشییع پیکر ابراهیم یزدی در حسینیه ارشاد با حضور جمع کثیری از مردم و چهره‌های شاخص سیاسی و فرهنگی برگزار شد. در این مراسم تشییع کنندگان با شعارهای یا حسین میرحسین، پیام ما روشنه حصر باید بشکنه، زندانی سیاسی آزاد باید گردد، یزدی بازرگان! نهضت ادامه دارد، عزا عزاست امروز روز عزاست امروز یزدی آزادی خواه پیش خداست امروز، پیکر نخستین وزیر امور خارجه انقلاب اسلامی را تا سه راه ضراب خانه تشییع کردند. ...


کلمه – گروه خبر:

مراسم بدرقه یکی از آخرین بازماندگان نسلی که با زبان قانون، امید و صلح در پی استقرار آزادی، دموکراسی، عدالت و برابری بود برگزار شد.

صبح امروز، در روز عرفه تشییع پیکر ابراهیم یزدی در حسینیه ارشاد با حضور جمع کثیری از مردم و چهره‌های شاخص سیاسی و فرهنگی برگزار شد.

در این مراسم تشییع کنندگان با شعارهای یا حسین میرحسین، پیام ما روشنه حصر باید بشکنه، زندانی سیاسی آزاد باید گردد، یزدی بازرگان! نهضت ادامه دارد، عزا عزاست امروز روز عزاست امروز یزدی آزادی خواه پیش خداست امروز، پیکر نخستین وزیر امور خارجه انقلاب اسلامی را تا سه راه ضراب خانه تشییع کردند.

چهره‌های شاخص نهضت آزادی نیز در صف نخست این مراسم مانند تمامی مراسم‌های پیشین نهضت، دست در دست یکدیگر پشت پیکر ابراهیم یزدی قدم بر می‌داشتند تا نشان دهند نهضت آزادی که برای آزادی و اعتلای ایران بوجود آمده راهش ادامه دارد.

این مراسم  ۸:۳۰ صبح با حضور جمع کثیری از مردم آغاز گشت. نماز میت بر پیکر دبیر کل نهضت آزادی، به امامت  حجت الاسلام محمود دعایی در حیاط حسینیه ارشاد برگزار شد.

پس از برگزاری مراسم تشییع در خیابان شریعتی، خانواده، دوستداران و هواداران ابراهیم یزدی به بهشت زهرا رفتند تا آیین خاک‌سپاری وزیر خارجه دولت موقت در قطعه ۲ بهشت زهرا حال برگزاری شود و ابراهیم یزدی پس از سالها مبارزه در راه آزادی و پیشرفت ایران در خانه‌ی ابدی آرام بگیرد.

 


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.