سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » دستیار سعید جلیلی: مصوبه‌ی حصر تاریخ ندارد...

دستیار سعید جلیلی: مصوبه‌ی حصر تاریخ ندارد

چکیده :دستیار سابق دبیر شورای عالی امنیت ملی با بیان این ادعا که تصویر ارائه شده از سوی سخنگوی دولت درباره‌ی جلسه‌ی شورای عالی امنیت، صادقانه نبود، گفت: زیرا نشان دهنده‌ی آن است که آقای روحانی و دولت به دنبال رفع حصرهستند، اما کسانی که ازجانب دولت عضو آن جلسه هستند موضع ویژه‌ای که نشان دهنده‌ی تغییر محسوسی دراوضاع باشد، نگرفته‌اند....


دستیار سابق دبیر شورای عالی امنیت ملی با بیان این ادعا که تصویر ارائه شده از سوی سخنگوی دولت درباره‌ی جلسه‌ی شورای عالی امنیت، صادقانه نبود، گفت: زیرا نشان دهنده‌ی آن است که آقای روحانی و دولت به دنبال رفع حصرهستند، اما کسانی که ازجانب دولت عضو آن جلسه هستند موضع ویژه‌ای که نشان دهنده‌ی تغییر محسوسی دراوضاع باشد، نگرفته‌اند.

«مهدی محمدی» در گفت‌وگو با انصاف نیوز با بیان اینکه «مصوبات شورای امنیت ملی بعضی تاریخ دارد و بعضی‌ تاریخ ندارد»، افزود: ۲۵ بهمن سال ۸۹ آقای کروبی و آقای موسوی به صورت غیر قانونی راهپیمایی برپا کردند و یکی دو روز بعد از آن دستگیر شدند. این مصوبه تاریخ ندارد بلکه شرایطی وجود داشته که طبق آن شرایط تصمیم گرفته شده است و تا زمانی که تصمیم جدیدی گرفته شود همان مصوبه‌ی قبلی برقرار است.

وی تاکید کرد: همه اتفاق نظر داشتند که حصر مصوبه‌ی شورای امنیت ملی است. اگر قرار است تغییری در وضعیت حصر ایجاد شود، این شورای عالی است که باید تصمیم بگیرد.

مهدی محمدی در پاسخ به این سؤال که منظورش از «سناریوی مطلوب» چیست که در یادداشتی تلگرامی آن را مد نظر اعضای دولت در جلسه‌ی اخیر شورای عالی امنیت ملی درباره‌ی حصر خوانده بود؛ گفت فعلا درباره‌ی جزییات این موضوع نمی‌تواند چیزی بگوید.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.