سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » سخنگوی دولت خبر داد: بررسی «حصر» در جلسه شورای عالی امنیت ملی...

سخنگوی دولت خبر داد: بررسی «حصر» در جلسه شورای عالی امنیت ملی

چکیده : محمدباقر نوبخت اظهار کرد: درباره خروج نیروهای امنیتی وزیر اطلاعات گزارشی داد که این اتفاق افتاده و ان‌شاءالله گام‌های بعدی هم برداشته شود. اینکه دادگاهی تشکیل شود در حوزه اختیارات قوه قضاییه است اما من در جلسه شورای عالی امنیت ملی حضور داشتم که مباحث خوب و دقیقی آنجا مطرح شد که البته جمع‌بندی آن را دبیر شورا گزارش خواهد...


کلمه -گروه خبر: سخنگوی دولت از طرح مساله حصر در شورای امنیت ملی خبر داد. همچنین بنا بر اظهارات محمد باقر نوبخت نه‌تنها نیروهای امنیتی از داخل خانه کروبی خارج شده‌اند که مساله رفع حصر اخیرا در شورای امنیت نیز مطرح شده و قرار است که گام‌های بعدی برداشته شود.

به گزارش ایسنا، محمدباقر نوبخت امروز (سه‌شنبه) درباره مساله حصر، اعتصاب غذای کروبی و خروج نیروهای امنیتی از خانه او، اظهار کرد: درباره خروج نیروهای امنیتی وزیر اطلاعات گزارشی داد که این اتفاق افتاده و ان‌شاءالله گام‌های بعدی هم برداشته شود.

وی ادامه داد: اینکه دادگاهی تشکیل شود در حوزه اختیارات قوه قضاییه است اما من در جلسه شورای عالی امنیت ملی حضور داشتم که مباحث خوب و دقیقی آنجا مطرح شد که البته جمع‌بندی آن را دبیر شورا گزارش خواهد کرد.

پیش از این سخنگوی قوه قضاییه تحقق خواسته‌های مهدی کروبی را تکذیب کرده و آن را دروغ محض خوانده بوداما با اظهارات امروز سخنگوی دولت مشخص شد ادعاهای اژه ای خلاف واقع بوده است.

به گزارش کلمه، شب گذشته دادستان تهران در آخرین سخنان خود با ابراز عصبانیت از تکرار درخواست رفع حصر، گفته بود حصر تصمیم نظام است. او همچنین با طرح این ادعا که قوه قضاییه آمادگی محاکمه محصوران را دارد، گفته باید شرایطی فراهم شود، اما اشاره‌ای به اینکه این شرایط چیست و چگونه و توسط چه کسی باید بعد از نزدیک به ۷ سال این شرایط فراهم شود، سخنی نگفته است.

طرح مساله حصر در شورای امنیت ملی خواسته‌ای بود که طی این مدت از سوی فعالان مدنی و حتی نمایندگان مجلس بارها و بارها بیان شده و حتی توقع می‌رفت که دولت زودتر از آنکه مهدی کروبی اقدام به اعتصاب غذا کند در این خصوص عمل کند.

 


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.