سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » عصبانیت دادستان تهران از تکرار درخواست رفع حصر: دستگاه‌ها در کاری که به آن‌ها مرب...

عصبانیت دادستان تهران از تکرار درخواست رفع حصر: دستگاه‌ها در کاری که به آن‌ها مربوط نیست دخالت نکنند!

چکیده :دادستان تهران در آخرین سخنان خود با ابراز عصبانیت از تکرار درخواست رفع حصر که این روزها از کنترل نهادهای امنیتی خارج شده، گفته است که حصر تصمیم نظام است. او همچنین با طرح این ادعا که قوه قضاییه آمادگی محاکمه محصوران را دارد، گفته باید شرایطی فراهم شود، اما اشاره‌ای به اینکه این شرایط چیست و چگونه و توسط چه کسی باید بعد از نزدیک به ۷ سال این شرایط فراهم شود، سخنی نگفته است....


کلمه – گروه خبر: دادستان تهران در آخرین سخنان خود با ابراز عصبانیت از تکرار درخواست رفع حصر که این روزها از کنترل نهادهای امنیتی خارج شده، گفته است که حصر تصمیم نظام است. او همچنین با طرح این ادعا که قوه قضاییه آمادگی محاکمه محصوران را دارد، گفته باید شرایطی فراهم شود، اما اشاره‌ای به اینکه این شرایط چیست و چگونه و توسط چه کسی باید بعد از نزدیک به ۷ سال این شرایط فراهم شود، سخنی نگفته است. هرچند همین سخن هم به نظر می‌رسد که پس از ۷ سال حصر غیرقانونی بعد از اینکه مهدی کروبی با مطالبه محاکمه علنی دست به اعتصاب غذا زد، ناچار شده است که بگوید ما آمادگی داریم.

عباس جعفری دولت آبادی در هفتمین نشست شورای دادستانی تهران مدعی شده است: حصر مصوبه شورای عالی امنیت ملی ایران است و تصمیم نظام محسوب می‌شود که وزارت اطلاعات و قوه قضاییه مسوول اجرای آن می‌باشند و لذا فضاسازی برخی افراد علیه این مصوبه تاثیری در اجرای آن نخواهد داشت.

جعفری دولت‌آبادی در پاسخ به ایراد مطرح از سوی مردم، فعالان و برخی مسئولان مبنی بر علت عدم محاکمه همراهان در حصر جنبش سبز مدعی شده است: اگر شرایط فراهم شود، قوه قضاییه آمادگی محاکمه دارد؛ اما تصمیم نظام در سال ۱۳۸۹ حصر بوده و این که برخی حصر را فاقد مبنا می‌دانند پذیرفته نیست؛ چرا که حصر مبنای قانونی دارد و قوه قضاییه و وزارت اطلاعات مسوول اجرای آن هستند و لذا سایر دستگاه‌ها در کاری که به آن‌ها مربوط نیست دخالت نکنند و این فضاسازی‌ها نیز موثر در مقام نیست.

به گزارش کلمه، وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اعتصاب غذای برخی زندانیان سیاسی، بی‌آنکه از دلایل اعتصاب‌ها و بی‌قانونی‌ها در دستگاه قضا بگوید اظهار عقیده کرده که اعتصاب غذا مانع از اجرای حکم نیست. این سخن در حالی بیان می‌شود که زندانیان سیاسی که طی این سال‌ها دست به اعتصاب غذا زده‌اند، همگی پس از امتحان کردن راه‌های مختلف احقاق حقوق خود ناچار شده‌اند که از آخرین راه یعنی به خطر انداختن جان خود استفاده کنند.

دادستان تهران همچنین با بیان اینکه مهدی خزعلی به لحاظ اجرای حکم صادره قبلی تحمل حبس می‌کند، مدعی شده که این زندانی سیاسی اعتصاب غذای خود را شکسته و ظرف ۲۴ ساعت گذشته سه بار پزشک در زندان وی را معاینه کرده است.

دولت‌آبادی در ادامه انکارهای رایج دستگاه قضا مدعی شده که خبر اعتصاب ۱۶ روزه‌ پیاپی مهدی خزعلی کذب است. و دلیل بازداشت وی انتشار اخبار خلاف واقع بوده است.

 

 


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.