سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » سیدمهدی طباطبایی: مصلحت امروز ایجاب می‌کند که حصر برداشته شود...

سیدمهدی طباطبایی: مصلحت امروز ایجاب می‌کند که حصر برداشته شود

چکیده :معتقد بودم باید مسئله حصر حل شود. بالاخره حکومت کردن بدون تدبیر و برنامه نمی‌شود، یک دوره ای مصلحت به حصر گرفتند اما ایا شرایط عوض نشده؟ ایا نیاز به تدبیر جدید بر اساس شرایط...


سید مهدی طباطبایی استاد اخلاق و عضو جامعه روحانیت مبارز رفتارهای محمود احمدی نژاد را فتنه واقعی خواند و گفت:آن فردی که آن روز فتنه کرد و آن را با فرا فکنی به گردن دیگران انداخت امروز باز در حال فتنه کردن است و متاسفانه سکوت افرادی که همیشه در مقابل اصلاح طلبان حرف برای گفتن داشتند جالب توجه است.

وی در گفت و گو با جماران در باره حصر و لزوم رفع آن در شرایط کنونی تاکید کرد: من در همان مقطع ۱۰ شب سخنرانی کردم و معتقد بودم باید مسئله حصر حل شود. بالاخره حکومت کردن بدون تدبیر و برنامه نمی‌شود، یک دوره ای مصلحت به حصر گرفتند اما ایا شرایط عوض نشده؟ ایا نیاز به تدبیر جدید بر اساس شرایط نیست؟

این فعال سیاسی اصول گرا درباره جمنا و ساز و کار اصول‌گرایان در انتخابات گفت:  اصل ماجرا این است که اصولگراها به اسم وحدت دور هم جمع می شوند ولی اینها قادر به تصمیم گیری نیستند. در همین جبهه هم از پشت صحنه به آنها می‌گفتند که چه باید بکنند. ما با این رفتار مشکل داشتیم، آنچه می دیدیم با آنچه واقعیت بود تفاوت داشت. درواقع آنها که ویترین جمنا بودند عامل دست دیگران بودند لذا شکست هم خوردند.”

عضو جامعه روحانیت مبارز و استاد اخلاق در گفت و گو با جماران افزود: جمنا یک جمعیت سه هزار نفری را در آن همایش معروف جمع کرد اولا این سوال مطرح می شود که چطور توانست این کار را انجام دهد و دوم اینکه تامین چنین بودجه ای محل بحث شد و …

وی درباره آنکه آیا ارگان‌های نظامی حامی جمنا بوده‌اند یا خیز نیز پاسخ داد: من نمی‌توانم این را بگویم اما نیروهایی هم در جمنا هستند که در ارگان‌های نظامی هم حضور دارند.

این استاد اخلاق در ادامه با اشاره به حمایت اصول گرایان از احمدی نژاد در انتخابات سال ۸۴ گفت: افرادی که پشت پرده هستند و اصولگرایی را به این روز رساندند به زودی مشت شان باز خواهد شد و دستشان برای مردم رو می‌شود. من به شما می‌گوییم این اتفاق خیلی دور نیست و شاید در اوایل این دولت آقای روحانی این اتفاق رخ دهد به گونه ای که حامیان اصلی تفکرات آقای هاشمی رفسنجانی جلو می‌آیند امور را به دست می گیرند و آنها منزوی خواهند شد.

وی افزود: چند سال است بحث فتنه مطرح است اگر دین را قبول داشته باشیم باید با مشخص شدن اشتباه از رفتار خود برگردیم. ما باید بدانیم فتنه انگیز و فتنه دار چه کسانی هستند لذا بر همین اساس همان شب اول من در صدا و سیما این موضوع را مطرح کردم و گفتم به جای اینکه بگویید “سران فتنه” بگویید فتنه از سران. لذا فتنه جویی مشکل اصلی است. بنابراین نتیجه صحبت من این می شود که اگر دیانت همراه انقلابیون باشد محال است به خطایی اقرار نکنند.

 


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.