سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » فاطمه راکعی: یکی از جدی‌ترین مطالبات مردم رفع حصر است...

فاطمه راکعی: یکی از جدی‌ترین مطالبات مردم رفع حصر است

چکیده :یکی از مطالبات مردم روشن شدن تکلیف محصورین است که امروز به یک مطالبه جدی تبدیل شده است. در ایام انتخابات ما شاهد بودیم یکی از مطالبات مردمی موضوع حصر و مسائلی بود که قانونی به نظر نمی رسد....


فاطمه راکعی، دبیر کل جمعیت زنان مسلمان نو اندیش با اشاره به گسترده بودن مطالبه رفع حصر از سوی مردم گفت: یکی از مطالبات مردم روشن شدن تکلیف محصورین است که امروز به یک مطالبه جدی تبدیل شده است. در ایام انتخابات ما شاهد بودیم یکی از مطالبات مردمی موضوع حصر و مسائلی بود که قانونی به نظر نمی رسد.

این فعال سیاسی در گفت و گو با روزنامه همدلی با تاکید بر آنکه در دور دوم ریاست جمهوری، حسن روحانی باید پیش از گذشته به مساله حقوق شهروندی توجه کند خاطر نشان کرد: احیای مجدد سازمان مجاهدین انقلاب و جبهه مشارکت که هردوی آنها از بزرگترین و فعالترین احزاب سیاسی کشور بودند، نیز یکی از مطالبات کشور است. از مطالبات جامعه سیاسی این است که بدانند به چه دلیل یک حزب منحل اعلام می‌شود. آیا این انحلال قانونی بوده یا خیر؟ اینها مطالبات ابتدایی است.

این فعال سیاسی افزود: حتی اگر دبیران کل احزاب مشکلی داشته باشند و ثابت شود یکی از اعمال آنها غیرقانونی است، باید کنار روند یا بازخواست شوند. من الان به عنوان یکی از اعضای حزب مشارکت حق دارم بدانم چرا حزبم منحل اعلام شده است. من به شخصه مطمئن نیستم انحلال حزب مشارکت قانونی بوده است چرا که بارها به من گفته‌اند باید از این حزب استعفا دهم. اگر حزب قانونا منحل شده بود به من نمی‌گفتند استعفا دهم.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.