سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » نامه الیاس حضرتى به رییس قوه قضاییه جهت رسیدگى به پرونده احسان مازندرانى...

نامه الیاس حضرتى به رییس قوه قضاییه جهت رسیدگى به پرونده احسان مازندرانى

چکیده :علیهذا با توجه به حسن نیتی که در خصوص حضرتعالی مشاهده می‌شود، خواهشمند است ضمن مطالعه کامل پیوست که از طرف همسر آقای مازندرانی نوشته شده است، دستور فرمایید که رسیدگی قانونی صورت...


الیاس حضرتی در نامه‌ای به آملی لاریجانی رییس قوه قضاییه به دلیل تشدید بیماری‌های احسان مازندرانی در زندان خواستار تسریع در آزادی این زندانی سیاسی شد. الیاس حضرتی مدیر مسوول روزنامه اعتماد و نماینده مجلس شورای اسلامی در این نامه با خطاب قرار دادن رییس قوه قضاییه و شرحی از وضعیت جسمانی این زندانی سیاسی نوشته است:”مسر محترم‌شان نامه‌ای را درباره وضع ناخوشایند جسمی وی نوشته است که جداً مورد تاثر است. مساله محکوم کردن افراد از هر صنف و حرفه‌ای یک بحث است که قصد ورود به آن را ندارم، ولی تحمیل مجازات و حبس هر محکومی باید به‌گونه‌ای باشد که رافت و ملاطفت اسلامی هم همراه داشته باشد. ای کاش مرجعی برای رسیدگی به این درخواست‌های ساده وجود داشت که نیازی به پیگیری نمایندگان نبود و نفس چنین وضعی برای نهاد داوری‌کننده نقطه منفی محسوب می‌شود.”

به گزارش کلمه، طی یک هفته گذشته وضعیت جسمی احسان مازندرانی، بدون دلیل مشخصی خطرناک شده و معده وی جز آب هیچ خوراک دیگری را تحمل نمی‌کند، با این حال مقامات دادستانی با مرخصی درمانی وی موافقت نمی‌کنند و بهداری زندان اوین هم درمان خاصی بر وی انجام نداده است.

ملیحه حسینی، همسر این روزنامه نگار زندانی خبر داده که مازندرانی با فشار زیر ٨، قند زیر ۴٠ و ضربان قلب ١٣٠ در حالت نیمه بیهوش به بهداری منتقل شده و تنها کاری که از سوی بهداری زندان انجام شده چک کردن سطح هوشیاری او بوده است. این سختگیری در حالی اعمال می‌شود که یک ماه بیشتر به آزادی وی باقی نمانده و بر اساس قانون می‌تواند حتی از مرخصی متصل به آزادی نیز استفاده کند. حقی که توسط مقامات دادستانی اعطا نشده است.

متن این نامه به شرح زیر است:

برادر گرامی جناب آیت‌الله آملی‌لاریجانی

ریاست محترم قوه قضاییه

با سلام و احترام

هنگامی که از دور به مسوولیت وکالت مردم نگاه می‌شود کاری جذاب و خوشایند می‌آید و البته که اگر بتوان اقدام خیری به نفع مردم و جامعه انجام داد، چنین است و رضایت خاطر ایجاد می‌کند ولی مشکل از هنگامی آغاز می‌شود که دستی به تمنای کمک و یاری و احقاق حقی به سوی نماینده دراز شود ولی قدرتی یا امکانی برای اجابت نزد نماینده مردم نمانده باشد.

از این نوع خواسته‌ها کم نیست، ولی انتظار می‌رفت که حداقل خواسته‌های بحق و انسانی مردم از دستگاه قضایی و نهادهای تابعه آن مستقیما و با مراجعه به آنها پاسخ داده شود تا نیازی به مراجعه در این موارد نباشد. چه مرجعی بهتر و صاحب صلاحیت‌دارتر از دستگاه قضایی برای رسیدگی به این امور که مطابق قانون اساسی باید مرجع تظلمات باشد؟ تحمل این نوع درخواست‌های مردم برای یک نماینده که کار چندانی نمی‌تواند انجام دهد، از سایر موارد سخت‌تر است.

ریاست محترم قوه قضاییه

حتما مستحضرید که آقای احسان مازندرانی، مدیرمسوول اسبق روزنامه فرهیختگان و از همکاران مطبوعاتی مدت‌ها پیش محکوم و مشغول تحمل حبس بود که مدتی پیش آزاد شد و پس از چند روز دوباره با این عنوان که اشتباه صورت گرفته به زندان برگردانده شد. اکنون نیز حدود یک ماه به پایان دوره حبس او نمانده است، ولی همسر محترم‌شان نامه‌ای را درباره وضع ناخوشایند جسمی وی نوشته است که جداً مورد تاثر است. مساله محکوم کردن افراد از هر صنف و حرفه‌ای یک بحث است که قصد ورود به آن را ندارم، ولی تحمیل مجازات و حبس هر محکومی باید به‌گونه‌ای باشد که رافت و ملاطفت اسلامی هم همراه داشته باشد. ای کاش مرجعی برای رسیدگی به این درخواست‌های ساده وجود داشت که نیازی به پیگیری نمایندگان نبود و نفس چنین وضعی برای نهاد داوری‌کننده نقطه منفی محسوب می‌شود.

علیهذا با توجه به حسن نیتی که در خصوص حضرتعالی مشاهده می‌شود، خواهشمند است ضمن مطالعه کامل پیوست که از طرف همسر آقای مازندرانی نوشته شده است، دستور فرمایید که رسیدگی قانونی صورت گیرد.

با احترام، نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.