سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » آیت‌الله امجد: هر جنایتی می‌خواهیم به اسم اسلام می‌کنیم...

آیت‌الله امجد: هر جنایتی می‌خواهیم به اسم اسلام می‌کنیم

چکیده : اول انقلاب می‌گفتم هر کس هر کاری در ایران دارد به من معرفی کند. چون فکر می‌کردم اسلام آمده است. اما الآن می بینم از اسلام خبری نیست! الآن اگر آقای بهجت را در خیابان اعدام کنند، کسی نمی‌گوید چرا؟ خیلی وضعمان بد است. خدا از این اوضاع راضی نیست. هر جنایتی می‌خواهیم کنیم، به اسم اسلام می‌کنیم. هر خیانتی می‌خواهیم کنیم، به اسم اسلام می‌کنیم. اسمش را «اسلام» گذاشتیم...


آیت‌الله امجد در گفت و گو با شفقنا گفت: «بعضی از ما آخوندها دروغ می‌گوییم.» در بخش دیگری نیز افزوده: «بعضی از ما آخوندها خیانت می‌کنیم.»

او همچنین گفت: «بعضی از ما که عمامه سرمان گذاشتیم چون حق پرست نیستیم، بچه ها دین گریز شده‌اند؛ دین ستیز شده‌اند. بعضی از ما آخوندها دروغ می‌گوییم. بعضی از ما آخوندها خیانت می‌کنیم بازیگری می‌کنیم. به خاطر پول و دنیا همه چیز را زیر پا گذاشته‌ایم. آن بچه می فهمد. اعتقاد مردم به ما آخوندها بود. یعنی یک آخوند عقیده مردم را نگاه می‌داشت. الآن مردم به دلیل رفتار بعضی از آخوندها «بی دین» شده‌اند. به خاطر دنیا و پول، حق پرست نیستیم؛ باطل پرستیم.»

این پژوهشگر دینی در بخش دیگری از گفت و گوی خود گفت: «ما خراب کردیم. الآن همه علماء مسئولند. فردا جواب خدا را نمی‌توانیم بدهیم. از بالا تا پایین هیچ کدام از ما نمی‌توانیم جواب خدا را بدهیم. یک نفر هم که یک حرف حسابی می‌زند، می‌گویند این کافر است. می‌گویند من کافر شده‌ام. من کافر نشده‌ام، من کافر بوده‌ام. من کافر شده‌ام؟ من به هر ناحقی کافر بوده‌ام.»

او افزود: «اول انقلاب می‌گفتم هر کس هر کاری در ایران دارد به من معرفی کند. چون فکر می‌کردم اسلام آمده است. اما الآن می بینم از اسلام خبری نیست! الآن اگر آقای بهجت را در خیابان اعدام کنند، کسی نمی‌گوید چرا؟ خیلی وضعمان بد است. خدا از این اوضاع راضی نیست. هر جنایتی می‌خواهیم کنیم، به اسم اسلام می‌کنیم. هر خیانتی می‌خواهیم کنیم، به اسم اسلام می‌کنیم. اسمش را «اسلام» گذاشتیم.»

آیت‌الله امجد درباره آموزش طلاب نیز گفت: «محتوایش[ درس های حوزه علمیه] خوب است. اما عمرشان[ طلبه ها] تلف می‌شود. جایش نیست. مثلا رسائل و مکاسب برای یک طلبه جوان چه فایده دارد؟ شیخ انصاری یک قدرت فکری داشته و مجتهد بزرگی بوده است و مجتهدین هم پای منبرش بوده‌اند که این درس‌ها را درس داده است. این چه ربطی به بعضی طلبه‌های جوان دارد؟ آن ها این مطالب را متوجه نمی‌شوند و بعد هم افسرده می‌شوند و دنبال کارشان می‌روند و درس را رها می‌کنند. اصلا به فکر انسان نیستند که انسان بسازند.»


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.