سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » جهانگیری در جمع خبرنگاران:دولت مصمم به استفاده از زنان است...

جهانگیری در جمع خبرنگاران:دولت مصمم به استفاده از زنان است

چکیده :ما اصرار داریم درخصوص معاونان وزرا، استانداران و سفرا حتما از قومیت‌های مختلف حضور داشته باشند و از جوانان نیز استفاده شود و حتما اصرار داریم از کسانی که به سن بازنشستگی رسیده‌اند، استفاده نشود مگر بنا به ضرورت و...


اسحاق جهانگیری در حاشیه نشست هیات دولت و در جمع خبرنگاران درخصوص کابینه معرفی شده از سوی حسن روحانی گفت: کابینه از نظر من، کابینه بسیار خوب و کارامدی است. کابینه معرفی شده از سوی رئیس‌جمهور، ترکیبی از مدیران باتجربه‌ای است که اندوخته‌های قابل توجهی از تجارب دولت‌های گذشته و چالش‌هایی که کشور قبلا با آن‌ها روبه‌رو بوده است، دارند.

او ادامه داد: از طرفی افراد جوانی در کابینه حضور دارند که روحیه و انرژی جوانی‌شان می‌تواند دولت را برای تصمیم‌گیری‌ها کمک کند. به هرحال دولت نیازمند روحیات متهورانه‌ای برای تصمیم‌گیری است. در کابینه علاوه بر وزرا، معاونان رئیس جمهور نیز وجود دارند. در هیات دولت، حدود سی و چند نفر حضور دارند و در تصمیم‌گیری‌ها و کمیسیون‌ها فعال هستند.

معاون اول رئیس‌جمهور با بیان اینکه کل دولت را کابینه کارامدی می‌دانیم، اظهار داشت: من یقین دارم دولت برای مقابله با چالش‌ها و وعده‌ها کارآمد خواهد بود. کابینه قادر است هم برای تحقق وعده‌های رییس‌جمهور کار جدی کند و هم برای مقابله با چالش‌ها.

 

جهانگیری درخصوص عدم معرفی وزیر پیشنهادی علوم به مجلس خاطرنشان کرد: درخصوص تصدی وزارت علوم، با یکی از برادران توافق شده بود اما در لحظات آخر، ایشان اعلام کردند که به دلایلی نمی‌توانند در دولت حضور داشته باشم. به همین خاطر، آقای رئیس‌جمهور باید معطل می‌کرد و منتظر می‌ماند تا درخصوص فرد بعدی توافق حاصل شود یا آنکه وضعیت کابینه را سریع‌تر مشخص می‌کردیم و به مجلس می‌فرستادیم.

 

معاون اول رئیس‌جمهور در پاسخ به سوالی درخصوص افزایش ترکیب سنی هیات دولت و عدم حضور زنان در جمع وزرا بیان کرد: کابینه ترکیبی از وزرا و معاونان رئیس‌جمهور است. امروز دو معاون رئیس‌جمهور و یک دستیار که زن هستند، معرفی شدند. پس سه عضو کابینه دولت دوازدهم از زنان هستند.

جهانگیری با بیان اینکه حدود هزار مدیر که جزو مقامات هستند، وجود دارد، یادآور شد: این مدیران شامل معاونان ورزا و سازمان‌ها، استانداران و… هستند. تنها نکته‌ای که من می‌توانم به خانم‌ها بگویم و به آنها اطمینان دهم، این است که دولت مصمم به استفاده از زنان است. آقای رئیس‌جمهور در اولین دیداری که پیش از معرفی وزرا به مجلس با افراد پیشنهادی داشتند، در آن جلسه تاکید کردند که پذیرفته نیست که در میان وزرا، وزیری معاون زن نداشته باشند. این معاونت، معاونت در امور زنان نیست بلکه معاونت‌های فنی مدنظر است همانند آقای زنگنه که معاون امور پتروشیمی‌شان خانم است.

او افزود: من می‌توانم این اطمینان را بدهم که در میان مقامات نظام حتما به میزان قابل توجهی از زنان مجرب و تحصیل‌کرده خواهیم داشت و این مسئله حتما به اطلاع افراد خواهید رسید. هم آقای رئیس جمهور در این باره جدی هستند و من نیز حتما این مسئله را مورد پیگیری قرار می‌دهم.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه باید از قومیت‌های مختلف نیز استفاده شود، عنوان کرد: ما اصرار داریم درخصوص معاونان وزرا، استانداران و سفرا حتما از قومیت‌های مختلف حضور داشته باشند و از جوانان نیز استفاده شود و حتما اصرار داریم از کسانی که به سن بازنشستگی رسیده‌اند، استفاده نشود مگر بنا به ضرورت و استثنا.

 


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.