سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » عصبانیت از توجه به محصوران/ مشرق: ۸ سال پس فتنه ۸۸، فتنه‌گران عزیز شدند و «حصر» بی‌...

عصبانیت از توجه به محصوران/ مشرق: ۸ سال پس فتنه ۸۸، فتنه‌گران عزیز شدند و «حصر» بی‌فایده!

چکیده : بخشی از اصولگریان که مساله ۸۸ برایشان فارغ از موضوع احمدی نژاد وسیله ای برای تقابل با اصلاح طلبان است به هیچ وجه حاضر نیستند مساله حصر به پایان برسد. آنها حتی تبدیل شدن این موضوع به یک نزاع دامنه دار را بیشتر می پسندند تا حل موضوع. چرا که آن را پیروزی روحانی و اصلاحطلبان ارزیابی می کنند ...


این روزها با حضور مهدی کروبی در بیمارستان و بدحالی میرحسین موسوی مساله حصر بار دیگر به کانون توجهات بدل شده است. تاجایی که مهدی محمدی از اعضای شورای مرکزی جمنا در واکنش به دیدارهای مردم و فعالان سیاسی با خانواده کروبی در بیمارستان از «نظام» خواست تا یکبار دیگر مساله حصر را و مواضع دراین باره را بیان کند تا این بساط جمع شود.

به گزارش امتداد، با همین نگاه سایت مشرق در گزارشی به واکنش ها در مورد حصر پرداخت و با حساسیت ویژه بر روی به کار بردن لفظ «عزیزان» نوشت: محمدباقر نوبخت، سخنگوی دولت یازدهم به تازگی از ۲ فعال فتنه که در حصر قرار دارند با عنوان «عزیزان» یاد کرده است. عباس عبدی، تئوریسین اصلاح‌طلب نیز اخیراً طی مقاله‌ای بلند بالا مدعی شده است که علل محدثه و مبقیه حکم حصر شامل مرور زمان شده و ادامه حصر عملا وجه مجازات‌گونه ندارد! عبدالله نوری، از فعالان ستادی اصلاح‌طلب نیز اخیراً در یک جلسه، لفظ عزیز را برای فتنه‌گران به کار برده و گفته است: برای من روشن نیست از حصر این عزیزان چه نفعی عاید نظام می شود؟!

این گزارش همچنین اشاره می کند که از سماحت نظام نباید سوء استفاده کنند و ادامه می‌دهد: از تلاش وابستگان جریان فتنه برای تقدس بخشی به فتنه سال ۸۸ و تطهیر فتنه‌گران که بگذریم! اما این مسئله جای تأسف دارد که متأسفانه برخی فعالین حوادث سال ۸۸ گویا قصد سوء استفاده از سماحت و نجابت اسلامی نسبت به خود را دارند. این چهره‌ها اما نبایستی تصور کنند که سماحت نظام در حق آنها به معنی گذشت حاکمیت کشور از حادثه بزرگ سال ۸۸ (که به گواه خواص دلسوز کشور از جنگ ۸ ساله هم سخت‌تر بود) است.

به نظر می رسد بخشی از اصولگریان که مساله ۸۸ برایشان فارغ از موضوع احمدی نژاد وسیله ای برای تقابل با اصلاح طلبان است به هیچ وجه حاضر نیستند مساله حصر به پایان برسد. آنها حتی تبدیل شدن این موضوع به یک نزاع دامنه دار را بیشتر می پسندند تا حل موضوع. چرا که آن را پیروزی روحانی و اصلاحطلبان ارزیابی می کنند. و در حالی که افرادی چون سیدمصطفی تاجزاده از مساله برد-برد در حصر یاد می‌کنند، گزارش مشرق می نویسد: «نظام اسلامی که بر مسئله حصر لیدرهای فتنه تا زمان اعلام توبه رسمی از سوی آنها تأکید دارد به این دلیل است که این چهره‌ها پس از کشته شدن ده‌ها نفر، ملکوک شدن جشن حضور ۴۰ میلیونی مردم در انتخابات، امیدوار شدن دشمن به براندازی نظام، مخالفت با سیاست‌های اصولی نظام و غیره دیگر عزیز کسی نیستند و نباید هم باشند. جدای از چهره‌هایی که با اطلاق لفظ «عزیز» به فتنه‌گران، آینده سیاسی خود را مجددا در معرض تنش‌های رسواکننده قرار می‌دهند.»


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.