سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » حسین کروبی: در قلب پدرم باتری کار گذاشته‌اند...
» درج عکس و خبر بستری شدن مهدى کروبی در صفحه دوم روزنامه جمهوری اسلامی

حسین کروبی: در قلب پدرم باتری کار گذاشته‌اند

چکیده :حسین کروبی فرزند حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی کروبی در گفت و گو با روزنامه جمهوری اسلامی خبر از عمل موفقیت آمیز قلب پدرش داد و گفت: با دستگاهی که دیروز گذاشتند ان شاء‌الله مشکل قلب ایشان حل شود. اما پزشکان در مورد مرخص شدن پدرم از بیمارستان هنوز چیزی...


کلمه- گروه خبر: با تشدید بیماری سه همراه محصور جنبش سبز و تشدید نگرانی‌های در خصوص سلامت آنها، روزنامه جمهوری اسلامی در گفت و گو با حسین کروبی فرزند مهدی کروبی خبر از وضعیت جسمانی محصورین داد. هفته‌ی گذشته نیز این روزنامه با دختران میرحسین و زهرا رهنورد گفت و گو کرده بود که در آن مصاحبه دختران این دو نفر نسبت به وضعیت سلامت پدر و مادر خود ابراز نگرانی کرده بودند.

روزنامه جمهوری اسلامی در خرداد سال ۵۸ کار خود را با مدیر مسوولی میرحسین موسوی آغاز کرد اما با انحالا حزب در سال ۱۳۶۶ این روزنامه با سرپرستی مسیح مهاجری و مدیر مسوولی آیت الله خامنه‌ای به کار خود ادامه داد.

گفت و گوی روزنامه جمهوری اسلامی با فرزندان محصورین با استقبال عمومی از سوی افکار عمومی مواجه شد، خصوصا آنکه تصویر محصورین نیز در این روزنامه به انتشار رسید. روزنامه جمهوری اسلامی در گفت و گو با حسین کروبی از  عکس شیخ محصور و همسر او فاطه کروبی در بیمارستان استفاده کرده است.

به گزارش کلمه، حسین کروبی فرزند حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی کروبی در گفت و گو با روزنامه جمهوری اسلامی خبر از عمل موفقیت آمیز قلب پدرش داد و گفت: با دستگاهی که دیروز گذاشتند ان شاء‌الله مشکل قلب ایشان حل شود. اما پزشکان در مورد مرخص شدن پدرم از بیمارستان هنوز چیزی نگفته‌اند.

محمدحسین کروبی با اعلام اینکه یک شنبه ۱۵ مرداد ماه عمل قلب پدرش با موفقیت انجام شده، اظهار داشت: به قلب پدرم باتری (پیس میکر) وصل کرده‌اند و علت هم این بوده که با عمل «ای.پی.اس» قبلی نتوانستند ضربان قلب ایشان را تنظیم کنند.

فرزند آقای کروبی تصریح کرد: بعد از آنژیوگرافی و پیاده کردن نوار دستگاه هولتری که ضربان قلب ایشان را ضبط می‌کرد متوجه شدند که شب‌ها ضربان قلب پدرم پایین می‌آید؛ به همین دلیل برای قلب ایشان باتری گذاشتند تا ان شاء‌الله مشکلی نباشد و بتوانند ضربان قلب را به ۶۰ برسانند.

حجت‌الاسلام کروبی به دلیل بروز عارضه قلبی از اوایل ماه جاری در یکی از بیمارستان‌های تهران بستری شد که پزشکان تشخیص داده بودند چون ضربان قلب ایشان بسیار پایین است باید در بیمارستان بستری و احیانا عمل شود.

در آن مرحله عمل «ای. پی.اس» قلب برای آقای کروبی انجام شد و تنها یک روز پس از خروج از بیمارستان مجددا به دلیل تشدید عارضه قلبی به بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان بازگردانده شد که پس از آنژیوگرافی مشخص شد علت پایین بودن ضربان قلب ایشان ضعف عملکرد قلب است و پزشکان تصمیم گرفتند برای تقویت قلب او از باطری استفاده کنند.

در روزهای بستری آقای کروبی در بیمارستان جمعی از نمایندگان مجلس و شخصیت‌های سیاسی به عیادت او رفتند.

با توجه به محدودیت‌های موجود در ملاقات با آقای کروبی این نمایندگان در دیدار خانم فاطمه کروبی در جریان آخرین وضعیت سلامتی مهدی کروبی قرار گرفتند.

به گزارش خبرگزاری‌های ایلنا و ایسنا، پیش از این نیز برخی اعضای فراکسیون امید مجلس درخواست ملاقات با آقای کروبی در بیمارستان را داشتند که امکان آن فراهم نشد.

طبق اظهارات خانم کروبی، مشکل آقای کروبی نوسان ضربان قلب است اگرچه حال عمومی ایشان خوب است و روحیه قوی ایشان شرایط را برایشان سهل‌تر کرده است.

همچنین به گفته جمعی از نمایندگان مجلس گروهی از فرزندان شهدا هم با حضور در بیمارستان محل بستری آقای کروبی درخواست ملاقات با وی را داشتند.
این نمایندگان مجلس در نهایت گفتند که با توجه به اینکه افرادی که درگیر مسائل سال ۸۸ بودند به زندگی عادی خود برگشتند و مشکلی هم برای نظام پیش نیامده امیدواریم در مورد آقایان کروبی و موسوی هم که از مسئولین نظام بوده‌اند، تدبیری صورت گیرد.

آخرین وضعیت مهدی کروبی از زبان همسرش

خانم فاطمه کروبی همچنین با اشاره به آخرین وضعیت سلامت همسرش گفت: تیم پزشکی با متخصصان رشته‌های مختلف درمان قلب به این نتیجه رسیدند که حتماً اسپیکر دائم برای ایشان گذاشته شود و دیروز نیز از اتاق عمل به سلامت بازگشتند و خدا را شاکریم که حال ایشان خوب است و امیدواریم که ان‌شاءالله به صحت و سلامت کامل دست پیدا کنند.

خانم فاطمه کروبی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به آخرین وضعیت سلامت حجت‌الاسلام و المسلمین مهدی کروبی، ضمن قدردانی و تشکر از پی‌گیری‌های صورت گرفته از سوی رسانه‌ها در زمینه وضعیت جسمی همسرش، اظهار داشت: ما خود را مرهون و مدیون ملت بزرگوار و فهیم ایران می‌دانیم که از روزی که در خصوص وضعیت درمانی آقای کروبی، متوجه محل بستری‌شدن ایشان شدند، به طرق و عناوین مختلف وفاداری و پی‌گیری خودشان را در این زمینه از اقشار، گروه‌ها و اصناف مختلف اظهار کردند.

وی افزود: از بیش از دو هفته پیش که آقای کروبی در بیمارستان بستری شدند، دوبار مورد آنژیوگرافی قرار گرفتند و پس از بررسی‌های لازمی که تیم پزشکی با متخصصان رشته‌های مختلف درمان قلب داشتند، به این نتیجه رسیدند که حتماً اسپیکر دائم برای ایشان گذاشته شود و امروز نیز حدود ساعت دوازده از اتاق عمل به سلامت بازگشتند و در حالت نیمه خواب بودند که من برای حضور در جمع ملاقات کنندگان، ایشان را ترک کردم اما خدا را شاکریم که حال ایشان خوب است و امیدواریم که ان‌شاءالله به صحت و سلامت کامل دست پیدا کنند.

همسر آقای کروبی درباره اولویت‌های دولت دوازدهم نیز اظهار داشت: در طول این چند روز، حدود چهل نفر از نمایندگان مجلس برای ملاقات در بیمارستان حاضر شدند که بیش از نیمی از آنان صحبت‌شان این بود که هرکدام که برای سخنرانی به شهرهای مختلف می‌روند، مطالبه مردم، موضوع حصر است و این واقعیتی است که این موضوع بدون مدت مشخص در جریان است و برای مردم هم سوال پیش آمده که چرا چنین اتفاقی رخ می‌دهد؟

وی تاکید کرد: با توجه به مشکلات عدیده‌ای که آقای کروبی، خانم رهنورد و آقای موسوی از جهت درمانی دارند واقعا به نظر می‌رسد درست نیست که برای این کار، چنین هزینه شود.

این نماینده سابق مجلس در پایان با تاکید بر این‌که «باید با معتمدین و وفاداران انقلاب اسلامی برخورد بهتری انجام شود»، به برخی مطالبات مردم در انتخابات ۹۶ اشاره کرد و گفت: ملت فهیم و بزرگوار و آگاه ما همواره در انتخابات حضور پیدا می‌کنند و وفاداری خود را به نظام اسلامی اعلام می‌دارند و به مطالبات ایشان باید پاسخ داده شود.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.