سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » چرخش در مواضع عربستان پس از شش سال؛ بشار اسد ماندنی است...

چرخش در مواضع عربستان پس از شش سال؛ بشار اسد ماندنی است

چکیده : تاکنون بارها مذاکرات صلح در سوریه به دلیل درخواست مخالفان سوری برای برکناری بشار اسد و مقاومت گروه‌های حامی دولت در مقابل این درخواست به شکست انجامیده است و حالا یک منبع مخالف سوری اعلام کرده که وزیر خارجه عربستان به هیئت عالی مذاکرات (مخالفان مورد حمایت عربستان) گفته است که بشار اسد در قدرت باقی می‌ماند ...


کلمه – گروه خبر: پس از شش سال جنگ داخلی، مرگ صدها هزار نفر و آوارگی چندین میلیون از مردم سوریه، عربستان سعودی یکی از مهمترین حامیان مخالفان سوری تغییری اساسی در مواضع خود ایجاد کرده است.

تاکنون بارها مذاکرات صلح در سوریه به دلیل درخواست مخالفان سوری برای برکناری بشار اسد و مقاومت گروه‌های حامی دولت در مقابل این درخواست به شکست انجامیده است و حالا یک منبع مخالف سوری اعلام کرده که وزیر خارجه عربستان به هیئت عالی مذاکرات (مخالفان مورد حمایت عربستان) گفته است که بشار اسد در قدرت باقی می‌ماند.

به گزارش ایسنا، خبرنگار روسیا الیوم از یک منبع مخالف سوری نقل کرد که عادل الجبیر، وزیر خارجه عربستان به هیئت عالی مذاکرات گفته است که بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه باقی می‌ماند. عادل الجبیر به مخالفان سوری گفته است، هیئت عالی مذاکرات باید به دیدگاهی جدید دست یابد و در غیر این صورت، کشورها به دنبال راه حلی برای سوریه بدون مخالفان خواهند بود.

طبق گفته این منبع، عادل الجبیر همچنین به این امر اشاره کرده که رخدادها تاکیدی بر این دارد که دیگر کنار رفتن اسد در آغاز مرحله انتقالی ممکن نیست و ما باید در مورد مدت ماندن وی در مرحله انتقالی و اختیارات او در آن مرحله گفت‌وگو کنیم.

این منبع در مخالفان سوری نقل کرد که در کنفرانس آتی ریاض پایان نقش ریاض حجاب اعلام خواهد شد. عادل الجبیر اخیرا با ریاض حجاب، هماهنگ‌کننده هیئت عالی مخالفان سوری در مذاکرات ژنو دیدار کرده بود که ماحصل آن توافق بر سر برگزاری نشست جدید مخالفان در ریاض بود.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.