سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

سه توصیه مهم به مقام معظم رهبری!

چکیده : در عرصه فرهنگ اگر واقعا باور دارید که «ملت با سلائق و نظرات مختلف باید زندگی خوب و آرامی داشته باشند» نمایندگانِ چه کسی، شهر به شهر، مردم را از یک کنسرت موسیقی ساده محروم می‌کنند؟ اینها جزو «سلائق مختلف مردم» نیست؟ فرزندان انقلابیِ چه کسی از دیوار خانه مردم بالا می‌روند و مهمانی‌های خصوصی‌شان را به هم می‌ریزند و با «گشت ارشاد» در حوزه خصوصی‌شان دخالت و امنیت جامعه را مختل می‌کنند؛ کسانی که باید بگذارند «ملت با سلائق و نظرات مختلف زندگی خوب و آرامی داشته باشند» را کجا جستجو می‌کنید؟ ...


محمدجواد اکبرین:

رهبر جمهوری اسلامی در پایان سخنرانیِ امروزش گفت: «چند توصیه به رئیس‌جمهور محترم و همکاران‌شان دارم…اتحاد ملت را مهم بشماریم؛ نباید التهاب آفرینی کرد/بگذاریم ملت با سلائق و نظرات مختلف، زندگی خوب و آرامی داشته باشند/از نظرات مخالف آشفته نشوید بگذارید انتقاد کنند/به میان مردم بروید و از مردم بشنوید».

این توصیه‌ها مهمترین نیازهای کشور ماست در این روزها. اما چند سؤال: جامعه‌ی سیاسی و فرهنگیِ ما سالهاست آسیب‌دیده و ملتهب است؛ به ویژه بعد از انتخابات ۸۸ وقتی به علت نقض بی‌طرفیِ شورای نگهبان و بحرانِ داوری، حکومت نتوانست معترضان را نسبت به سلامت انتخابات قانع کند این وضعیت تشدید شد.

اما علیرغم همه‌ی آنچه با مخالفان و معترضان کردند سید محمد خاتمی پیشنهاد «آشتی ملی» را مطرح کرد. چه کسی با آشتی ملی و اتحاد ملت مخالفت کرد و به التهاب آفرینی دامن زد؟!

در عرصه فرهنگ اگر واقعا باور دارید که «ملت با سلائق و نظرات مختلف باید زندگی خوب و آرامی داشته باشند» نمایندگانِ چه کسی، شهر به شهر، مردم را از یک کنسرت موسیقی ساده محروم می‌کنند؟ اینها جزو «سلائق مختلف مردم» نیست؟ فرزندان انقلابیِ چه کسی از دیوار خانه مردم بالا می‌روند و مهمانی‌های خصوصی‌شان را به هم می‌ریزند و با «گشت ارشاد» در حوزه خصوصی‌شان دخالت و امنیت جامعه را مختل می‌کنند؛ کسانی که باید بگذارند «ملت با سلائق و نظرات مختلف زندگی خوب و آرامی داشته باشند» را کجا جستجو می‌کنید؟ این جماعت حتی وقتی از دیوار سفارتخانه‌ها بالا می‌روند هم محاکمه نمی‌شوند؛ توقع دارید مردم از شر اینها به کجا پناه ببرند؟

از دولت می‌خواهید «از نظرات مخالف آشفته نشود و بگذارد مخالفانش انتقاد کنند»؛ بسیار خوب! اما چرا فقط دولت باید این توصیه را مراعات کند؟ چرا نوبت به خودتان که می‌رسد منتقدان باید سر از زندان و تبعید درآورند؟ بچه‌های مردم همین روزها بخاطر ساده‌ترین نقدها در زندانند؛ از آتنا دائمی تا ضیا نبوی و شریعتی و نرگس محمدی و دهها نام و گمنامِ دیگر!

و سرانجام توصیه کردید: «به میان مردم بروید و از مردم بشنوید». آیا می‌دانید مردم، سیاست‌های لجبازانه‌ی چه کسی را باعث عقب‌افتادگیِ کشور می‌دانند؟ آیا حلقه‌ی اطرافیان‌تان به شما رسانده‌اند که آقای روحانی هر شهری از کشور رفت شنید که «حصر باید بشکند»؟ اینها صدای مردم نیست؟

آیا هرگز با خود اندیشیده‌اید که چرا هنگام بیانِ این توصیه‌ها یاد خودتان نمی‌افتید؟ آدم وقتی به چیزی عادت کند کرِخت می‌شود؛ عادت به بی‌شرمی از خودِ بی‌شرمی هولناک‌تر است!


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.