سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » کدام نهاد مسئولیت پرونده پزشکی محصورین را بر عهده گرفته است؟/ اطلاعیه وزارت بهداشت...

کدام نهاد مسئولیت پرونده پزشکی محصورین را بر عهده گرفته است؟/ اطلاعیه وزارت بهداشت: درمان محصوران در اختیار ما نیست!

چکیده :وزارت بهداشت در پاسخ به درخواست‌های مکرر در بیانیه‌ خود اعلام کرده است: به دنبال اظهار نظرهایی پیرامون وضعیت سلامتی مهندس میرحسین موسوی و حجت الاسلام مهدی کروبی، وزارت بهداشت اعلام کرد؛ تاکنون به این وزارتخانه مسئولیتی در خصوص پیگیری مسائل درمانی ایشان محول نشده...


وزارت بهداشت و درمان در اطلاعیه‌ای اعلام کرده که درمان و پیگیری وضعیت سلامت محصورین در اختیار این وزارتخانه نیست. بیانیه‌ای که به روشنی نشان‌ می‌دهد نهادهای غیررسمی این وظیفه خطیر را بر عهده گرفته‌اند.

به گزارش کلمه، طی روزهای گذشته و به دنبال انتشار اخبار نگران‌کننده از وضعیت سلامت میرحسین موسوی و همچنین عارضه قلبی مهدی کروبی و حضور وی در بیمارستان، نمایندگان مجلس و فعالان سیاسی در تماس با وزیر بهداشت و معاونین این وزارت خانه پیگیر سلامت محصورین شده‌اند.

وزارت بهداشت در پاسخ به درخواست‌های مکرر در بیانیه‌ خود اعلام کرده است: به دنبال اظهار نظرهایی پیرامون وضعیت سلامتی مهندس میرحسین موسوی و حجت الاسلام مهدی کروبی، وزارت بهداشت اعلام کرد؛ تاکنون به این وزارتخانه مسئولیتی در خصوص پیگیری مسائل درمانی ایشان محول نشده است.

در این بیانیه آمده است: عیادت‌های وزیر بهداشت در بیمارستان، اقدامی شخصی بوده و به منظور ارائه گزارش به مقامات بالاتر حسب درخواست این مقامات، انجام شده است.

صدور این بیانیه در شرایطی که ابراز نگرانی‌ها در سطح وسیع مردم، فعالان و مسئولان ابراز می‌شود، موید این است که نگرانی‌هایی که طی ۶ سال گذشته بارها توسط خانواده‌های محصوران و برخی دلسوزان مطرح می‌شد، واقعیت داشته است.

خانواده‌های محصورین بارها نسبت به عدم شفافیت درباره نحوه رسیدگی های پزشکی و نیز عدم امکان اطلاع و نظارت خانواده ها در این باره ابراز نگرانی کرده اند.

با اطلاعیه اخیر وزارت بهداشت این سوال مطرح می‌شود که اگر وزارت بهداشت اختیار پیگیری پزشکی محصورین را ندارد، کدام نهاد مسئولیت آن را بر عهده دارد؟

 


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.