سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » عبدالله نوری: با وجود تخریب‌ها، مردم باز هم علاقه‌شان به محصورین را فریاد زدند...

عبدالله نوری: با وجود تخریب‌ها، مردم باز هم علاقه‌شان به محصورین را فریاد زدند

چکیده : از سال ۸۸ تا امروز، از تریبون‌های گوناگون در جهت تخریب محصورین، از هیچ کوششی فروگذار نشد اما باز هم در انتخابات امسال، مردم فریاد زدند که از علاقه آنها نسبت به شخصیت‌های محبوبشان، با هیچ ترفندی کاسته نمی‌شود...


کلمه – گروه خبر: روز گذشته تعدادی از اعضای شورای مرکزی و شورای عمومی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران و علوم پزشکی با عبدالله نوری دیدار کردند. در این دیدار که در منزل عبدالله نوری برگزار شد، وزیر کشور دولت اصلاحات درباره‌ی محصورین گفت:” از سال ۸۸ تا امروز، از تریبون‌های گوناگون در جهت تخریب محصورین، از هیچ کوششی فروگذار نشد اما باز هم در انتخابات امسال، مردم فریاد زدند که از علاقه آنها نسبت به شخصیت‌های محبوبشان، با هیچ ترفندی کاسته نمی‌شود.”

او همچنین با ابراز نگرانی نسبت به چینش کابینه‌ آینده تاکید کرد که اگر وعده‌ها و شعارهای انتخاباتی فراموش شود اعتماد مردم را از دست خواهیم داد. یکی از وعده‌ها و مطالبات مطرح شده در انتخابات رفع حصر از محصورین است که با تشدید بیماری‌های محصورین در روزهای اخیر موجی از نگرانی‌ها را در بین مردم بوجود آورده‌است و پیش از گذشته از حسن روحانی می‌خواهند که مساله رفع حصر را پیگیری کند.

به گزارش کلمه، عبدالله نوری در دیدار اعضای شورای مرکزی و شورای عمومی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران و علوم پزشکی گفت: از سال ۸۸ تا امروز، از تریبون‌های گوناگون در جهت تخریب محصورین، از هیچ کوششی فروگذار نشد اما باز هم در انتخابات امسال، مردم فریاد زدند که از علاقه آنها نسبت به شخصیت‌های محبوبشان، با هیچ ترفندی کاسته نمی‌شود.

وی در ادامه افزود: بهتر است مطالبات خود و مردم را متناسب با امکانات موجود طرح کنیم تا موجب یأس و سرخوردگی نشود.

نوری با بیان اینکه هنوز دو ماه از انتخابات نگذشته و به زمان تنفیذ و تحلیف نرسیده ایم شاهد فشارهای همه جانبه‌ای پیرامون برجام و قراردادهای خارجی هستیم، گفت: باید بپذیریم که جریان مقابل که در انتخابات موفقیت به دست نیاورد در ساختار حکومت از امکانات و قدرت بالایی برخوردار است.

وی در ادامه افزود: من معتقدم وقتی اهل سنت یکپارچه به آقای روحانی رأی داده اند، ایشان نباید به خاطر حرف فلان فرد و یا جریانی که احتمالا به ایشان رأی هم نداده است، اهل سنت را نادیده بگیرد. این موضوع درباره زنان هم صدق می‌کند.

به گفته وی اخباری که از قابلیت و توانمندی بخشی از ترکیب کابینه پیشنهادی به گوش می‌رسد چنانچه صحت داشته باشد نگران کننده است. موافقت یا مخالفت اصلاح ‏طلبان نسبت به حضور برخی از افراد در کابینه هم از موضع تحقق یافتن وعده های ‏رییس جمهور است.

عبدالله نوری همچنین خاطرنشان کرد: نگرانی اصلاح طلبان این است که اگر وعده ها و شعارهای انتخاباتی آقای روحانی فراموش و به بایگانی سپرده شود، اعتماد مردم آسیب می بیند و کشور ضرر می‌کند.

او در ادامه افزود: گاهی ممکن است مشکل و فشار خاصی برای ماندن یا رفتن برخی از افراد وجود نداشته باشد و مسائل دیگری در میان باشد. مثلا با برخی از دوستان و نزدیکان، رودربایستی باشد و لذا با طرح مسائلی مانند موافقت و یا مخالفت رهبری با تک تک اعضاء دولت، فشارها را از روی خود برداریم که این کار، صحیح نیست. باید به مشاوران، دوستان و نزدیکان، در حد جایگاه واقعی آنها در جامعه و در میان افکار عمومی و براساس توانایی، بهره وری و کارنامه ی آنها، بها داده شود.

وی گفت: آقای روحانی هر زمان احساس کرد که برای جلب رضایت جریانی که عمدتا در تقابل با اوست و در مراکز متعدد از حوزه علمیه تا رسانه ها و بخشهای گوناگون حکومتی حضور دارند، باید ملاحظاتی را در نظر بگیرد، بلافاصله به این بیاندیشد که جامعه و بدنه ی اجتماعی که پشتیبانان واقعی او در شرایط حساس، به ویژه در انتخابات بوده اند هم، درحال نگاه کردن به او و عملکردش هستند.

نوری یادآور شد: قدرت اصلاحات، به بدنه ی آن، که همانا ‏عموم جامعه هستند تعلق دارد و نباید این بدنه ی گسترده ی اجتماعی فکر کنند که اصلاح طلبان از آنان به عنوان ابزاری برای ‏رسیدن عده ای به قدرت بهره می برند.

به گفته وی نقد عملکرد رییس جمهور و دولت باید صادقانه، شفاف، صریح و البته خیر خواهانه و بدون حب و بغض انجام شود.

او گفت: اصلاح و بهبود شرایط کشور امری تدریجی و گام به گام است که عمدتا از طریق انتخابات حاصل می گردد، بنابراین پیوند زدن شرکت در انتخابات با افراد و عملکردهای افراد، صحیح نیست. صندوق رأی، بهترین و کم هزینه ترین راه برای اصلاح امور است.

نوری در پایان خاطرنشان کرد: چه بسا با شرکت نکردن جمع گسترده ای از مردم در انتخابات، افرادی با کمترین صلاحیت و رأی حداقلی در مصادر امور قرار گیرند و ما هم با عدم شرکت خود در آسیب هایی که به منافع کشور وارد می گردد، مقصر باشیم. منتقدان برجام به جای برجسته کردن کارشکنی های آمریکا به این فکر کنند که اگر برجام نبود، با روی کار آمدن دولت کنونی در آمریکا چه وضعیتی پیدا می کردیم؟ و چقدر برخورد با ایران برای آنان آسان تر بود.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.