سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » گزارش دادستان دیوان محاسبات از هفت پرونده تخلف کلان احمدی‌نژاد دیوان محاسبات/ محص...

گزارش دادستان دیوان محاسبات از هفت پرونده تخلف کلان احمدی‌نژاد دیوان محاسبات/ محصورین هشدار داده بودند

چکیده :بنابه گفته‌ی دادستان دیوان محسابات پول‌های رفته به خزانه‌ی کشور باز نخواهد گشت. برخورد جدی هم ما متخلفین تا کنون صورت نگرفته است. به زندان می‌روند و می‌آیند و همه را تهدید می‌کنند. آنها تخلفات میلیاردی کرده‌اند و کماکان با همان روش قدیم حرف می‌زنند و برخورد می‌کنند در حالیکه میر حسین موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد که تمامی این تخلفات و اتفاق‌های رخ داده را گوشزد و پیش بینی کرده بودند بیمار در حصر با حداقل امکانات روزگار را سپری...


کلمه- گروه خبر: فیاض شجاعی دادستان دیوان محاسبات در گفت و گو با اعتماد از جزییات پرونده احمدی نژاد در خصوص تخلفات نفتی پرده برداشت. به گفته ی او ۵ پرونده از ٧ پرونده احمدی‌نژاد بررسی شده که حاکی از تخلفات هفت هزار میلیارد و چهار هزار میلیاردی رییس جمهور اسبق است.

بنا به گفته‌ی فیاض کل اموال احمدی نژاد به دو میلیارد نمی‌رسد و به همین دلیل اگرچه احکام جبرانی درباره او در حال اجراست اما چندان امیدی به بازگشت این ارقام به خزانه نیست.

او روایت جالبی هم از دفاعیات احمدی‌نژاد در دو دوره قبل و بعد از ریاست‌جمهوری‌اش دارد. می‌گوید او در دوره ریاست‌جمهوری‌اش با این لحن از خودش دفاع می‌کرد که موضوع چندان به شما ربطی ندارد. اما بعد از دوره ریاست‌جمهوری‌اش همه موارد را با دقت و جزییات توضیح می‌داد.

بر اساس گفته‌ی دادستان دیوان محاسبات، از سال ٩٠ تا امروز، تعداد ٣۵٣٩ رای در باره‌ی مجموعه دولت احمدی نژاد صادر شده که از رای‌ها ١٨٠٠ مورد محکومیت اعم از مجازات و جبران است.

اظهارات دادستان دیوان محاسبات بخشی از کارنامه‌ی هشت ساله‌ی دولت محمود احمدی نژاد است. در واقع تخلفات محمود احمدی نژاد را پیشتر در مناظرات انتخاباتی سال ۸۸ میرحسین موسوی و مهدی کروبی گفته بودند. آنها همان زمان هشدار دادند که او چه بر سر کشور آورده و پس از این چه خواهد کرد. اما به جای جدی گرفتن تمام آن هشدارها و نگرانی‌ها نهادهای اقتدارگرا که خود شریک تمامی این تخلف‌ها بوده و هستند، تمام توان خود را به کار بردند تا با تغییر نتیجه‌ی انتخابات این روند ادامه یابد که چرا سود این جریان در یابد.

دولت احمدی نژاد اگر در ۸۸ پایان می یافت، مقدار این تخلفات ثابت شده نیز کمتر بود و کشور بیش از حد دچار ضرر و زیان نمی‌شد. اما دلسوزان کشور باید در حصر و حبس می‌شدند و هر صدای منتقد و مخالفی خاموش تا تخلفات میلیاردی رخ دهد.

بنابه گفته‌ی دادستان دیوان محسابات پول‌های رفته به خزانه‌ی کشور باز نخواهد گشت. برخورد جدی هم ما متخلفین تا کنون صورت نگرفته است. به زندان می‌روند و می‌آیند و همه را تهدید می‌کنند. آنها تخلفات میلیاردی کرده‌اند و کماکان با همان روش قدیم حرف می‌زنند و برخورد می‌کنند در حالیکه میر حسین موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد که تمامی این تخلفات و اتفاق‌های رخ داده را گوشزد و پیش بینی کرده بودند بیمار در حصر با حداقل امکانات روزگار را سپری می‌کنند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.